Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2009, 12:30

autor: Jiker

Zapowiedziano drugi zestaw map do Call of Duty: World at War

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy konsolowych wersji pierwszego DLC do Call of Duty: World at War nie mogło pozostać niezauważone. Wielkie zainteresowanie graczy nowymi mapkami do tryby multiplayer oraz rozwinięciem idei trybu Nazi Zombies, niemalże automatycznie pociągnęło za sobą zapowiedź drugiego dodatku. Map Pack 2 trafi do oferty Xbox Live Marketplace oraz PlayStation Network.

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy konsolowych wersji pierwszego DLC do Call of Duty: World at War nie mogło pozostać niezauważone. Wielkie zainteresowanie graczy nowymi mapkami do trybu multiplayer oraz rozwinięciem idei Nazi Zombies, niemalże automatycznie pociągnęło za sobą zapowiedź drugiego dodatku. Map Pack 2 trafi do oferty Xbox Live Marketplace oraz PlayStation Network już w czerwcu.

Zapowiedziano drugi zestaw map do Call of Duty: World at War - ilustracja #1

Z informacji udostępnionych przez wydawcę produkcji, koncern Activision, wynika, żew jego skład, podobnie zresztą jak w przypadku pierwszego DLC, wejdą cztery nowe mapy. Trzy z nich będziemy mogli przetestować w ramach trybu rozgrywki sieciowej. Znajdziemy wśród nich następujące lokacje: Banzai, którą stanowić będzie niewielkich rozmiarów most wraz z okolicą, na którym dojdzie do starcia obu walczących stron; Corrosion – zniszczoną, rosyjską stację kolejową; oraz Sub Pens, port, w którym stacjonują łodzie podwodne.

Czwarta ze wspomnianych map, Shi No Numa, powstanie z myślą o trybie Nazi Zombies. Akcja będzie się rozgrywać na mokradłach, opanowanych przez hordy nieumarłych. Gracz uzyska możliwość skorzystania z kilku nowych perków, a także z nowego rodzaju broni o nazwie Wunderwaffe DG-2. Rozgrywka z pewnością będzie emocjonująca – szczególnie z uwagi na fakt, że tryb wspiera przecież możliwość zabawy w ramach sieciowej kooperacji. DLC umożliwi ponadto zdobycie dziesięciu nowych Osiągnięć/Trofeów. Ucieszy to zapewne wszystkich łowców tego typu wyróżnień.

W chwili obecnej nie znamy ceny Map Pack 2. Zważywszy jednak na fakt, że pierwszy DLC kosztował 10 dolarów (800 punktów MS), możemy założyć ze sporą dozą prawdopodobieństwa, że podobnie będzie i w tym wypadku. Potwierdzenie tej informacji powinniśmy uzyskać w niedługim czasie. Raczej wątpliwym jest jednak, by rozszerzenie było darmowe (jak to było w przypadku pecetowej wersji pierwszego DLC). Pewnym jest natomiast, że w niedalekiej przyszłości zawita ono także na PC. W tym przypadku raczej nie będziemy zmuszeni do uiszczania jakiejkolwiek opłaty.

Pierwszy DLC, choć nie oferował niczego rewolucyjnego, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony posiadaczy Call of Duty: World at War. W ciągu tygodnia pobrało go milion właścicieli konsol Xbox 360 i PlayStation 3, ustalając tym samym rekord popularności w przypadku pierwszej platformy.