Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 maja 2009

Trzeci film Tomb Raider będzie resetem serii
Trzeci film Tomb Raider będzie resetem serii

fsm, 19 maja 2009, 20:20

Najsłynniejsza wirtualna kobieca postać nie mogła zakończyć swej filmowej kariery tylko na dwóch kinowych filmach. Wszystko wskazuje na to, że trzecie spotkanie z filmowymi przygodami Lary Croft przebiegną na modłę popularnej ostatnio tendencji do opowiadania na nowo początków historii.

Blur – oficjalna zapowiedź i pierwsze fotki
Blur – oficjalna zapowiedź i pierwsze fotki

Hed, 19 maja 2009, 19:00

Szef firmy Bizarre Creations, Martyn Chudley, zapowiedział dzisiaj oficjalnie nowe dzieło autorów Project Gotham Racing, czyli wspominany już przez nas Blur. Autor przekazał, że ekipa postanowiła wykorzystać możliwość rozszerzenia pojęcia gatunku wyścigów i skupić się przede wszystkim na dobrej zabawie. Słowa prezesa studia wsparte zostały kilkoma dość interesującymi pierwszymi zdjęciami.

DLC do Fallouta 3 także na PS3. Edycja Game of the Year i dwa nowe dodatki zapowiedziane
DLC do Fallouta 3 także na PS3. Edycja Game of the Year i dwa nowe dodatki zapowiedziane

Hed, 19 maja 2009, 16:55

Bethesda zapowiedziała dwa kolejne dodatki DLC do Fallouta 3. O jednym z nich, czyli Point Lookout, pisaliśmy jakiś czas temu. Pojawi się on już w czerwcu i zabierze graczy na wycieczkę po bagnach. Druga nieznana dotąd zawartość otrzymała nazwę Mothership Zeta i będzie opowiadać o uprowadzeniu przez kosmitów. Ponadto, wszystkie rozszerzenia, stare i nowe, zostaną wydane również na PlayStation 3.

Terminator zaatakował za oceanem
Terminator zaatakował za oceanem

ziooleck, 19 maja 2009, 14:10

Terminator: Salvation zadebiutuje na amerykańskich ekranach już za dwa dni. Nim jednak to nastąpi, gracze zakosztują zabawy w konsolową wersję hitu. W zasadzie to spora część juz to robi, gdyż gra na podstawie filmu właśnie trafiła do oficjalnej sprzedaży.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Fallout 3, Red Faction: Guerrilla) 19/05/09

Jiker, 19 maja 2009, 13:40

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: świetna sprzedaż biletów na Blizzcon 2009, Microsoft zamierza karać oszustów, data premiery Rock Band: Unplugged i Virtua Tennis 2009, Avalanche Studios znowu zwalnia i inne. Zapraszamy do lektury.

Robot Chicken i Spore – darmowa zawartość DLC wraz z dodatkiem Galactic Adventures
Robot Chicken i Spore – darmowa zawartość DLC wraz z dodatkiem Galactic Adventures

Hed, 19 maja 2009, 13:26

Wiemy już, co wyniknie z połączenia Spore, czyli popularnej gry studia Maxis, z prześmiewczym serialem animowanym Robot Chicken. Wraz z premierą drugiego dodatku do tej produkcji – nazwanego Galactic Adventures – w sieci pojawi się bonusowa zawartość DLC, stworzona właśnie przez twórców serialu. Rozszerzenie będzie zupełnie absurdalne i podobno dostępne zupełnie za darmo dla wszystkich fanów.

Gry oddziaływujące na zmysł zapachu pojawią się w ciągu 3-5 lat?

Hed, 19 maja 2009, 12:32

Na łamach Mail Online pojawił się artykuł na temat wykorzystania zapachu w grach komputerowych jutra. Jego autorzy starają się przewidzieć sposób, w jaki elektroniczne produkcje mogłyby w przyszłości jeszcze bardziej realistycznie odwzorowywać pola bitew, dbając również o obecne na nim zapachy. Czy już wkrótce będziemy mogli poczuć w nozdrzach napalm, proch oraz pot naszego wirtualnego żołnierza?

Premiera Bionic Commando już dziś! Polscy gracze muszą poczekać
Premiera Bionic Commando już dziś! Polscy gracze muszą poczekać

ziooleck, 19 maja 2009, 12:00

O Bionic Commando pisaliśmy już dużo. Główny bohater z kryminalną przeszłością zawsze wywołuje pozytywne reakcje wśród graczy. Jeżeli dodamy do tego nadnaturalne moce i otwarty świat, to mamy kandydata na grę miesiąca. Do czego zmierzam? Otóż długo oczekiwana kontynuacja jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier na NES-a w końcu trafiła na sklepowe półki.

Nazistowska inwazja z Księżyca w nowej grze Finów
Nazistowska inwazja z Księżyca w nowej grze Finów

Jiker, 19 maja 2009, 11:15

Powstanie gra na podstawie fińsko-niemieckiej komedii sci-fi o tytule Iron Sky. Produkcja, której premiera zapowiadana jest na 2011 rok będzie opowiadać mocno alternatywną wersję wydarzeń z czasów II wojny światowej. Za jej deweloping odpowiedzialne są fińskie studia IGIOS oraz Ludocraft.

Powstaje gra na podstawie kreskówki Tajemniczy Sobotowie
Powstaje gra na podstawie kreskówki Tajemniczy Sobotowie

Łosiu, 19 maja 2009, 10:42

D3Publisher, wydawca sporej części gier o przygodach Naruto, a także takich serii jak Puzzle Quest czy Ben 10 Alien Force, ogłosił wydanie gry platformowej Secret Saturdays: Beast of the 5th Sun na podstawie popularnej kreskówki o tym samym tytule.

NASCAR powraca na pecety
NASCAR powraca na pecety

Jiker, 19 maja 2009, 10:40

Organizacja NASCAR i firma iRacing.com Motorsport Simulations poinformowały o połączeniu sił w celu stworzenia niezwykle realistycznej symulacji zawodów NASCAR. Produkcja będzie docelowo tytułem sieciowym, wspartym pełną licencją dostarczoną przez organizatorów jednego z najpopularniejszych sportów motorowych w Stanach Zjednoczonych. Do jej premiery dojdzie już na początku 2010 roku.

EMPiK - Top Lista - tydzień 20 (19/05/09)

Przemysław Zamęcki, 19 maja 2009, 10:38

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 11 a 17 maja i zostały zebrane w 135 salonach sieci.

Plotek o Forza 3 ciąg dalszy

Hed, 19 maja 2009, 10:26

W niemieckim oddziale sklepu internetowego Amazon pojawił się poradnik do Forza 3, czyli oczekiwanych wyścigów tworzonych przez Turn 10 Studios. Oczywiście gra nie została jeszcze w żaden sposób zapowiedziana oficjalnie, chociaż kolejny raz otrzymujemy niejako potwierdzenie, że znajduje się ona w planach wydawniczych. Według pewnych sugestii mielibyśmy ją zobaczyć już we wrześniu tego roku.

3D Realms wciąż istnieje i komentuje pozew Take-Two
3D Realms wciąż istnieje i komentuje pozew Take-Two

Hed, 19 maja 2009, 09:13

Przedstawiciel 3D Realms wystosował oświadczenie komentujące omawiane przez nas szeroko problemy. Okazuje się, że studio, wbrew wcześniejszym praktycznie pewnym doniesieniom, technicznie nie zostało zamknięte. Chociaż znaczna większość pracowników straciła pracę na początku maja, to pozostali twórcy podobno dalej działają i w przyszłości pomogą w produkcji gier związanych z marką Duke Nukem.

GTA: Chinatown Wars słabo także w kwietniu
GTA: Chinatown Wars słabo także w kwietniu

Jiker, 19 maja 2009, 09:10

Marcowe wyniki sprzedaży Grand Theft Auto: Chinatown Wars nie były przypadkiem. Rezultaty osiągnięte w kwietniu potwierdzają obawy producentów i wydawców - nawet wybitnej grze dla dorosłych bardzo ciężko o sukces.