Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2009, 13:40

autor: Jiker

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Fallout 3, Red Faction: Guerrilla) 19/05/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: świetna sprzedaż biletów na Blizzcon 2009, Microsoft zamierza karać oszustów, data premiery Rock Band: Unplugged i Virtua Tennis 2009, Avalanche Studios znowu zwalnia i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: świetna sprzedaż biletów na Blizzcon 2009, Microsoft zamierza karać oszustów, data premiery Rock Band: Unplugged i Virtua Tennis 2009, Avalanche Studios znowu zwalnia i inne. Zapraszamy do lektury.

Blizzcon

Pierwszy etap sprzedaży biletów na tegoroczną edycję Blizzconu, imprezy organizowanej dla fanów firmy Blizzard, został zakończony. Wszystkie wejściówki rozeszły się ledwie w dwa dni. Kolejny etap rozpocznie się już 30 maja. Blizzcon 2009 zostanie zorganizowany w dniach 21-22 sierpnia w Anaheim Convention Center.

Left Behind: Tribulation Forces

15 czerwca do sprzedaży trafi Left Behind: Tribulation Forces, kontynuacja Left Behind: Eternal Forces – najlepiej sprzedającej się gry chrześcijańskiej na PC. Druga odsłona strategii czasu rzeczywistego powstaje w oparciu o kolejne bestsellerowe książki Tima LaHaye'a i Jerry'ego B. Jenkinsa (znane w Polsce jako Czasy ostateczne). Na płytce oprócz dwójki znajdziemy także część pierwszą.

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Relic Entertainment opublikowało kolejną łatkę do strategii czasu rzeczywistego Dawn of War IIpatch oznaczony został numerem 1.3.2. Przy okazji przedstawiciele firmy poinformowali, że pracują już nad aktualizacją 1.4. Do jej premiery dojdzie wkrótce.

High Voltage Software

Przedstawiciele High Voltage Software, producenta dobrze zapowiadającej się strzelaniny FPP The Conduit na Wii, poinformowali, że w trakcie zbliżających się targów E3 ujawnią dwie nowe produkcje. Obie powstają na konsolę Wii i, jak zapewniają sami autorzy, zaskoczą nas wieloma oryginalnymi rozwiązaniami. W ich produkcji wykorzystany zostanie silnik graficzny wspomnianego The Conduit, tzw. Quantum3.

Team Fortress 2

Już w ten czwartek opublikowana zostanie nowa aktualizacja do sieciowej strzelaniny Team Fortress 2, związana głównie z postacią Szpiega. W związku z tym produkcja zostanie wzbogacona o zestaw nowych Osiągnięć związanych z wymienioną klasą.

Ubisoft

Prezes koncernu Ubisoft, Yves Guillemot, poinformował, że jego firma rozważa wejście na rynek efektów specjalnych do hollywoodzkich produkcji. Podobno pierwszym obrazem, który otrzyma wsparcie ze strony najlepszych programistów i grafików firmy, będzie film Avatar, nad którym pracuje James Cameron.

Xbox 360

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft planuje wdrożenie dosyć dotkliwych restrykcji względem oszustów wykorzystujących różnorakie bugi w grach. Stephen Toulouse, szef moderatorów Xbox Live oznajmił, że oprócz resetowania Wyniku Gracza będą się oni musieli liczyć ze specjalnym naznaczeniem. Będzie to prawdopodobnie grafika umieszczana w GamerTagu, jednoznacznie wskazująca, z kim mamy do czynienia.

Trine

Muzykę do zręcznościowej produkcji Trine opracuje Ari Pulkkinen, autor ścieżki dźwiękowej do Super Stardust HD. Trine zostanie wydany przez firmy Frozenbite oraz Nobilis Group w lipcu bieżącego roku na PC i PlayStation 3.

Rock Band Unplugged

Rock Band Unplugged na PSP trafi do Europy 19 czerwca, poinformowały firmy EA, MTV oraz Harmonix. Polecamy Wam zapoznanie się z pełną listą utworów, które zostaną zawarte w pierwszym przenośnym Rock Band. Przy okazji mamy złe wieści dla fanów z Polski – tutejszy oddział Electronic Arts nie planuje póki co wydania gry w naszym kraju.

Virtua Tennis 2009

Virtua Tennis 2009 (PC, X360, PS3), najnowsza odsłona popularnej gry tenisowej autorstwa firmy SEGA, zostanie wydana w krajach Unii Europejskiej 29 maja. Nie dotyczy to wersji na Wii, która będzie wykorzystywać przystawkę Wii MotionPlus, w związku z czym trafi do sklepów dopiero w połowie czerwca.

Red Faction: Guerrilla

Wersja demonstracyjna Red Faction: Guerrilla została pobrana już ponad milion razy. Z informacji firmy THQ wynika, że pod uwagę wzięta została zarówno popularność dema wśród użytkowników Xboksa 360, jak i PlayStation 3.

Avalanche Studios

Szwedzkie studio Avalanche Studios wręczyło około dwudziestu pracownikom trzymiesięczne wypowiedzenia, informuje serwis GameIndustry.biz. Przedstawiciele firmy poinformowali, że nie ucierpi na tym żaden z trzech projektów firmy, a więc Just Cause 2 powstający dla Eidosa, The Hunter dla Emote oraz trzeci, nieujawniony jeszcze tytuł. Pierwszy etap zwolnień w firmie zakładał zmniejszenie załogi o 77 osób (ze 160 pracowników).

Fallout 3

Serwis No Mutant Allowed sugeruje, że czwarte rozszerzenie do Fallout 3 na pewno powstanie. Mają na to wskazywać pozostałości tajemniczych plików, zawarte wśród danych z poprzednich dodatków.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Smashing Toys

The Humans

Rise of Flight

I Love Beauty: Hollywood Makeover

Real Heroes: Firefighter

Horrible Histories: Ruthless Romans

Imagine Movie Star

Space Camp

Adventures of Sherlock Holmes: The Mystery

The Legendary Starfy

Transformers: Revenge of the Fallen

Treasure World

End of Eternity

NCAA Football 10

MySims Agents

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Superstars V8 Racing

NCAA Football 10

Anno 1404

Mass Effect 2

Uncharted 2: Among Thieves

Team Fortress 2 - Meet the Spy

Bionic Commando

Batman: Arkham Asylum

Terminator: Ocalenie

End of Eternity

gry