Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DSPS4PCSwitchWii
Okładka Real Heroes: Firefighter 3D (3DS)
OkładkaReal Heroes: Firefighter 3D (3DS)

Real Heroes: Firefighter 3D

Real Heroes: Firefighter

Real Heroes: Firefighter to gra akcji, w której wcielamy się w postać dzielnego strażaka, zatrudnionego w zatłoczonej miejskiej remizie. Zajmujemy się gaszeniem pożarów, a także ratowaniem ludności cywilnej.

Akcji | katastroficzne | straż pożarna | ratownictwo

Real Heroes: Firefighter 3D Premiera

11sie2009

Wii

23lis2012

PC

4kwi2013

3DS

27lis2019

Switch

25lut2020

PS4

Real Heroes: Firefighter to dynamiczna gra akcji, dzięki której mamy okazję wcielenia się w postać odważnego strażaka. Opisywany produkt przygotowano z myślą o graczach w różnym wieku. Oznacza to przede wszystkim, że zabawa pozbawiona została brutalności, a wydawanie kolejnych poleceń odbywa się w niezbyt skomplikowany sposób. Real Heroes jest dziełem niewielkiej kalifornijskiej firmy Epicenter Studios.

Gracz przejmuje kontrolę nad postacią świeżo upieczonego strażaka, którego oddelegowano do remizy znajdującej się w samym centrum tętniącej życiem metropolii. W trakcie zabawy przystępuje się do kilkudziesięciu różnych misji, których wspólnym elementem jest to, iż należy ratować niewinnych cywilów oraz ich mienie.

Zdecydowanie najczęściej ma się do czynienia z pożarami. Na potrzeby gry opracowano system o nazwie „thinking fire”, symulujący rozprzestrzenianie się płomieni oraz ich oddziaływanie na znajdujące się w okolicy obiekty. Na proces ten wpływ może mieć wiele różnych czynników, między innymi struktura budynków czy aktualna siła wiatru. W rezultacie ponowne przechodzenie tych samych misji może wymagać od gracza podejmowania nieco innych decyzji. Za każdym razem ważną rolę odgrywa umiejętne i szybkie zaplanowanie akcji ratowniczej w celu zminimalizowania strat.

Sterowana przez gracza postać strażaka do wykonywanych powierzanych przez grę czynności wykorzystuje wiele różnych narzędzi. Najczęściej używane są sikawki, niezbędne do gaszenia pożarów. Nie zabrakło też jednak między innymi siekier, niezbędnych do niszczenia blokujących przejście drzwi, czy kleszczy, służących do wydobywania cywilów ze zniszczonych pojazdów.

Podczas wykonywania wielu spośród opisanych wyżej czynności ma się zazwyczaj do czynienia z prostymi minigrami zręcznościowymi, podczas rozgrywania których należy stosować się do wyświetlanych na ekranie wskazówek. Zmagania prowadzone są w trójwymiarowym środowisku. Z oczywistych względów największą uwagę przywiązano do ukazania rozprzestrzeniających się płomieni.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Real Heroes: Firefighter 3D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Real Heroes: Firefighter Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5200 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7
Wii
PC
Switch
PS4
3DS