Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Straż pożarna

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce straż pożarna ułożone według popularności.

PC
PC Windows26
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1 Apple iOS1 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch2 Nintendo Wii1 Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji2 Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG
Strategiczne8 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje15
Logiczne
Towarzyskie
Firefighting Simulator: The Squad
Firefighting Simulator: The Squad

Symulacje 17 listopada 2020

Kolejne dzieło zespołu Astragon Entertainment, który specjalizuje się w tworzeniu symulatorów. W Firefighting Simulator: The Squad gracze wcielają się w strażaka i biorą udział w akcjach ratowniczych, polegających na gaszeniu pożarów i usuwaniu skutków innych katastrof.

PC

Emergency 20
Emergency 20

Strategiczne 31 października 2017

Kolejna część serii gier strategiczno-symulacyjnych Emergency, w których przejmujemy kontrolę nad jednostkami straży pożarnej, policji, pogotowia oraz służb technicznych, by stawiać czoła skutkom katastrof, klęsk żywiołowych i wypadków.

PC

Symulator Straży Pożarnej 2017
Symulator Straży Pożarnej 2017

Symulacje 9 listopada 2016

Gra symulacyjna, opracowana przez niemiecką firmę Aerosoft, w której gracze wcielają się w strażaków operujących w fikcyjnym, otwartym na eksplorację mieście. W trakcie rozgrywki uczestniczymy w różnorodnych akcjach ratowniczych – od wypadków drogowych, przez neutralizowanie wycieków toksycznych substancji, aż po pożary domów i obiektów przemysłowych. Poszczególne kryzysy są generowane proceduralnie i mogą mieć miejsce zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach budynków.

PC

Flashing Lights
Flashing Lights

Symulacje 2021 (wczesny dostęp od 7 czerwca 2018)

Gra symulacyjna z otwartym światem, w której wcielamy się w policjantów, strażaków lub ratowników pogotowia. Flashing Lights pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerową rozgrywkę.

PC

998: Pogromcy Ognia
998: Pogromcy Ognia

Strategiczne 13 czerwca 2003

Kompleksowy symulator pracy dowódcy remizy strażackiej. Gracz musi zająć się szkoleniem podległych mu drużyn strażackich, utrzymaniem wozów i sprzętu w należytym stanie technicznym oraz dowodzeniem w akcjach gaśniczych.

PC

Symulator Straży Pożarnej
Symulator Straży Pożarnej

Symulacje 21 maja 2014

Kolejny przedstawiciel popularnego gatunku gier symulacyjnych, w którym przejmujemy kontrolę nad wykwalifikowaną jednostką straży pożarnej. Wydawcą gry jest specjalizujący się w tego typu produkcjach niemiecki koncern Rondomedia, mający na swoim koncie m.in. popularny cykl Euro Truck Simulator.

PC

Emergency Rescue: Firefighters
Emergency Rescue: Firefighters

Strategiczne 26 kwietnia 2000

Strategia w której dowodzi się grupą strażaków ratujących ludzkie życie zagrożone w pożarach, wypadkach drogowych i katastrofach. Gracz ustala strategię wszystkich jednostek i wysyła je do gaszenia pożarów i ratowania ludzi. Do wykonania są 23 realistyczne misje.

PC

Real Heroes: Firefighter
Real Heroes: Firefighter

Akcji 11 sierpnia 2009

Real Heroes: Firefighter to gra akcji, w której wcielamy się w postać dzielnego strażaka, zatrudnionego w zatłoczonej miejskiej remizie. Zajmujemy się gaszeniem pożarów, a także ratowaniem ludności cywilnej.

PCPS4SwitchWii3DS

Symulator lotniskowej straży pożarnej
Symulator lotniskowej straży pożarnej

Symulacje 30 września 2011

Zręcznościowy symulator pozwalający poznać od środka pracę lotniskowej straży pożarnej. Zabawa sprowadza się do gaszenia pożarów i zapobiegania nim. Podczas realizacji tych zadań korzystamy z szeregu drobiazgowo odtworzonych pojazdów, od zwykłych samochodów, aż po supernowoczesny wóz Pantera.

PC

Rescue 2013: Everyday Heroes
Rescue 2013: Everyday Heroes

Symulacje 29 maja 2013

Rescue 2013: Everyday Heroes to połączenie gry symulacyjnej oraz strategii ekonomicznej. Gracz wciela się w rolę szefa jednostki strażackiej, a do jego zadań należy kierowanie komendą oraz dowodzenie strażakami w trakcie akcji gaśniczych i ratunkowych. Tytuł wyprodukowany został przez fińskie studio Fragment Production.

PC

Rescue HQ: The Tycoon
Rescue HQ: The Tycoon

Strategiczne 28 maja 2019

Strategia, w której naszym zadaniem jest koordynacja działań trzech służb – policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Oprócz odpowiadania na wezwania obywateli, w trakcie zabawy w Rescue HQ: The Tycoon rozbudowujemy kwaterę główną, nabywamy kolejne pojazdy czy wreszcie zatrudniamy pracowników, starając się zapewnić im odpowiednie warunki.

PC

Wildfire (2004)
Wildfire (2004)

Strategiczne 13 października 2004

Gra akcji w której wcielamy się w członka specjalnej ekipy strażackiej starającej się opanować olbrzymie pożary lasów w Stanach Zjednoczonych.

PC

Symulator Straży Pożarnej: Lotnisko
Symulator Straży Pożarnej: Lotnisko

Symulacje 13 maja 2015

Trzecia odsłona serii Airport Firefighters od niemieckiego studia Visual Imagination Software GbR. W Symulatorze Straży Pożarnej: Lotnisko gracz wciela się w członka elitarnej jednostki strażackiej, który wraz ze swoją drużyną walczy z pożarami na lotnisku. Rozgrywka obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Podczas zabawy kontrolujemy jedną postać, którą najpierw musimy dotrzeć na miejsce pożaru, np. za kierownicą wozu strażackiego.

PC

Firefighter 259
Firefighter 259

Przygodowe 16 grudnia 2003

Emergency: Firefighter to gra zręcznościowa z silniem zaznaczonym wątkiem przygodowym, w której wcielisz się w rolę nieustraszonego strażaka i podejmiesz wyzwanie związane z gaszeniem gigantycznych pożarów.

PC

911: Fire & Rescue
911: Fire & Rescue

Strategiczne 13 czerwca 2001

Zmagania straży pożarnej wyposażonej w nowoczesny sprzęt gaśniczy i ratunkowy z nieprzewidywalnym żywiołem, jakim jest ogień trawiący łąki, lasy i domy.

PC

Firefighters: The Simulation
Firefighters: The Simulation

Symulacje 18 września 2012

Gra symulacyjna, w której gracz wciela się w strażaka biorącego udział w zróżnicowanych operacjach ratowniczych. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a w trakcie zabawy mamy okazję gasić pożary, usuwać toksyczne substancje czy choćby zabezpieczać transport niebezpiecznych ładunków. Wszystko to rozgrywa się w otwartym świecie.

PCPS4XONESwitch

Emergency Services Simulator 2014
Emergency Services Simulator 2014

Symulacje 2 października 2013

Gra strategiczna, w której zadaniem gracza jest koordynacja działań służb ratowniczych spieszących z pomocą ofiarom wypadków oraz katastrof. Produkcja oferuje kilkanaście misji w trybie kampanii oraz moduł wolnej rozgrywki.

PC

Symulator straży pożarnej 2012
Symulator straży pożarnej 2012

Symulacje 31 lipca 2012

Symulator straży pożarnej 2012 to gra symulacyjna stworzona przez firmę Visual Imagination Software we współpracy z producentem urządzeń gaśniczych marki Zikun. Gracz wciela się w rolę członka drużyny strażackiej w dużym przedsiębiorstwie przemysłowym, a do jego zadań należy m.in. walka z pożarami w halach fabrycznych oraz unieszkodliwianie utleniających się niebezpiecznych chemikaliów.

PC

Airport Firefighter Simulator 2013
Airport Firefighter Simulator 2013

Symulacje 22 października 2013

Symulator lotniskowej straży pożarnej stworzony przez specjalizującą się w tego rodzaju produkcjach niemiecką firmę astragon. Gra pozwala zapobiec różnorodnym wypadkom zagrażającym zdrowiu i życiu pasażerów przebywających w porcie lotniczym oraz na pokładach samolotów znajdujących się na jego terenie.

PC

Rescue: Heroes in Action
Rescue: Heroes in Action

Strategiczne 15 grudnia 2014

RESCUE: Heroes in Action to strategia czasu rzeczywistego. Gra pozwala na pokierowanie zastępem strażaków, za pomocą których musimy przeprowadzić serię trudnych misji ratowniczych. Produkcja w realistyczny sposób podchodzi do swojej tematyki i wymaga przestrzegania protokołów oraz korzystania ze specjalistycznego sprzętu.

PCANDiOSWP

Flughafen-Feuerwehr-Simulator 2013
Flughafen-Feuerwehr-Simulator 2013

Symulacje 29 stycznia 2013

Flughafen-Feuerwehr-Simulator 2013 to wyprodukowana przez studio Visual Imagination Software gra symulacyjna poświęcona kulisom pracy oddziału lotniskowej straży pożarnej. Gracz ma okazję wziąć udział w akcjach gaśniczo-ratowniczych, a także zapobiegać zagrożeniom dla bezpieczeństwa pasażerów linii lotniczych.

PC

Embr
Embr

Zręcznościowe 2021 (wczesny dostęp od 21 maja 2020)

Humorystyczna, nastawiona na kooperację zręcznościówka FPP. Maks. 4 graczy wciela się w strażaków, pracujących dla tytułowej organizacji obywatelskiej, zajmującej się przeprowadzaniem akcji ratunkowych. Za powstanie Embr odpowiada Muse Games.

PC

NBC Firefighter Simulator
NBC Firefighter Simulator

Symulacje 13 grudnia 2013

Symulator straży pożarnej. Gra pozwala nam na wzięcie udziału w szeregu misji ratowniczych – oprócz standardowych pożarów zajmiemy się także gaszeniem materiałów łatwopalnych czy też oczyszczaniem terenu z substancji silnie trujących.

PC

Rescue 2: Everyday Heroes
Rescue 2: Everyday Heroes

Symulacje 3 czerwca 2015

Druga odsłona serii Rescue, stworzona przez fińskie studio Fragment Production, mające na koncie zarówno poprzednią część, jak i Symulator Pomocy Drogowej. Pod względem mechaniki Rescue 2: Everyday Heroes jest symulatorem z elementami strategii. Wcielamy się w dowódcę straży pożarnej, który musi wysyłać podległych mu ludzi na misje ratunkowe.

PC