Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Straż pożarna

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce straż pożarna ułożone według popularności.

PC
PC Windows20
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS1Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji1 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG
Strategiczne6 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje11
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Firefighting Simulator
Firefighting Simulator

Symulacje lipiec 2020

Kolejne dzieło zespołu Astragon Entertainment, który specjalizuje się w tworzeniu symulatorów. Tym razem gracze wcielają się w strażaka i biorą udział w zróżnicowanych akcjach ratowniczych, polegających na gaszeniu pożarów i usuwaniu skutków innych katastrof. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a walka z ogniem toczy się w różnorodnych miejscach – od domów jednorodzinnych i rezydencji, przez budynki użyteczności publicznej, skończywszy na zakładach przemysłowych. Co ciekawe, Firefighting Simulator powstawało we współpracy z firmą Rosenbauer Group – jednym z liderów wśród producentów strażackiego sprzętu. To właśnie dzięki temu w trakcie gry korzystamy z prawdziwego, licencjonowanego ekwipunku, a na miejsce akcji dowozi nas wóz Rosenbauer TP3 Pumper. Wysokiej jakości oprawę graficzną (na czele z doskonale animowanym ogniem) zapewnia natomiast silnik Unreal Engine 4.

PC

Emergency 20
Emergency 20

Strategiczne 31 października 2017

Kolejna część serii gier strategiczno-symulacyjnych Emergency, w których przejmujemy kontrolę nad jednostkami straży pożarnej, policji, pogotowia oraz służb technicznych, by stawiać czoła skutkom katastrof, klęsk żywiołowych i wypadków. Tytuł jest kompilacją najlepszych elementów, jakie pojawiły się w cyklu na przestrzeni dwudziestu lat, co przekłada się na obecność dziesięciu klasycznych misji poddanych zabiegom odmładzającym i upiększającym, a także kampanii z gier Emergency 5, Emergency 2016 oraz Emergency 2017.

PC

Symulator Straży Pożarnej 2017
Symulator Straży Pożarnej 2017

Symulacje 9 listopada 2016

Gra symulacyjna, opracowana przez niemiecką firmę Aerosoft, w której gracze wcielają się w strażaków operujących w fikcyjnym, otwartym na eksplorację mieście. W trakcie rozgrywki uczestniczymy w różnorodnych akcjach ratowniczych – od wypadków drogowych, przez neutralizowanie wycieków toksycznych substancji, aż po pożary domów i obiektów przemysłowych. Poszczególne kryzysy są generowane proceduralnie i mogą mieć miejsce zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach budynków. Do naszej dyspozycji oddano zróżnicowane narzędzia (pokroju elastycznych węży, podnośników i drabin obrotowych), a sukces gwarantuje nie tylko sprawne posługiwanie się dostępnym ekwipunkiem, lecz także koordynacja działań z pozostałymi członkami ekipy. Cechą charakterystyczną Notruf 112: Die Feuerwehr Simulation jest wysoki poziom realizmu – gra powstała we współpracy ze strażą pożarną z niemieckiego Mülheim, co pozwoliło na dokładne odwzorowanie wykorzystywanego przez strażaków sprzętu i pojazdów (na czele z wozem LF24). Oprawa graficzna tego tytułu nie prezentuje się szczególnie okazale. Na dobrą sprawę podobać się mogą tylko dopracowane modele wozów strażackich oraz wiarygodny system rozprzestrzeniania się ognia.

PC

Rescue HQ: The Tycoon
Rescue HQ: The Tycoon

Strategiczne 28 maja 2019

Strategia, w której naszym zadaniem jest koordynacja działań trzech służb – policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Oprócz odpowiadania na wezwania obywateli, w trakcie zabawy w Rescue HQ: The Tycoon rozbudowujemy kwaterę główną, nabywamy kolejne pojazdy czy wreszcie zatrudniamy pracowników, starając się zapewnić im odpowiednie warunki.

PC

998: Pogromcy Ognia
998: Pogromcy Ognia

Strategiczne 13 czerwca 2003

Kompleksowy symulator pracy dowódcy remizy strażackiej. Gracz musi zająć się szkoleniem podległych mu drużyn strażackich, utrzymaniem wozów i sprzętu w należytym stanie technicznym oraz dowodzeniem w akcjach gaśniczych.

PC

Symulator Straży Pożarnej
Symulator Straży Pożarnej

Symulacje 21 maja 2014

Kolejny przedstawiciel popularnego gatunku gier symulacyjnych, w którym przejmujemy kontrolę nad wykwalifikowaną jednostką straży pożarnej. Wydawcą gry jest specjalizujący się w tego typu produkcjach niemiecki koncern Rondomedia, mający na swoim koncie m.in. popularny cykl Euro Truck Simulator. Tytuł pozwala na rozegranie kilkunastu scenariuszy, w których podejmujemy się szeregu zadań o rosnącym stopniu trudności – od opanowania niewielkiego pożaru czy zabezpieczenia miejsca wypadku, po kompleksowe i rozbudowane akcje ratownicze. Korzystając z szerokiego wachlarza dostępnych pojazdów, zajmiemy się nie tylko gaszeniem ognia, lecz także transportem rannych, neutralizacją szkodliwych czynników czy uprzątaniem miejsca katastrofy. Kolejne misje rozgrywane są w zróżnicowanych terenach i sceneriach, a realizmu grze dodaje dynamicznie zmieniający się ruch uliczny oraz trójwymiarowa grafika, dzięki której możemy poczuć się jak uczestnicy prawdziwych akcji ratunkowych.

PC

Rescue 2: Everyday Heroes
Rescue 2: Everyday Heroes

Symulacje 3 czerwca 2015

Druga odsłona serii Rescue, stworzona przez fińskie studio Fragment Production, mające na koncie zarówno poprzednią część, jak i Symulator Pomocy Drogowej. Pod względem mechaniki Rescue 2: Everyday Heroes jest symulatorem z elementami strategii. Wcielamy się w dowódcę straży pożarnej, który musi wysyłać podległych mu ludzi na misje ratunkowe. Ponadto na naszych barkach spoczywa koordynowanie ich działań w widoku mapy miasta, dobieranie odpowiedniego sprzętu, kupowanie wyposażenia, zatrudnianie nowych strażaków czy też wymienianie pojazdów pomiędzy poszczególnymi remizami. Z kolei podczas samego gaszenia pożaru trzeba pamiętać o stosowaniu odpowiednich dla danej sytuacji środków gaśniczych, poszukiwaniu i wykorzystywaniu źródeł wody i nie tylko. Podstawowym trybem zabawy jest kampania fabularna, ale możliwe jest też wykonywanie codziennych misji. Wirtualne miasto w Rescue 2: Everyday Heroes ukazane jest w trzech wymiarach, choć pod względem jakości grafiki trudno tu mówić o arcydziele.

PC

Firefighter 259
Firefighter 259

Przygodowe 16 grudnia 2003

Emergency: Firefighter to gra zręcznościowa z silniem zaznaczonym wątkiem przygodowym, w której wcielisz się w rolę nieustraszonego strażaka i podejmiesz wyzwanie związane z gaszeniem gigantycznych pożarów.

PC

Firefighters: The Simulation
Firefighters: The Simulation

Symulacje 18 września 2012

Gra symulacyjna, w której gracz wciela się w strażaka biorącego udział w zróżnicowanych operacjach ratowniczych. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a w trakcie zabawy mamy okazję gasić pożary, usuwać toksyczne substancje czy choćby zabezpieczać transport niebezpiecznych ładunków. Wszystko to rozgrywa się w otwartym świecie.

PCPS4XONESwitch

Symulator Straży Pożarnej: Lotnisko
Symulator Straży Pożarnej: Lotnisko

Symulacje 13 maja 2015

Trzecia odsłona serii Airport Firefighters od niemieckiego studia Visual Imagination Software GbR. W Symulatorze Straży Pożarnej: Lotnisko gracz wciela się w członka elitarnej jednostki strażackiej, który wraz ze swoją drużyną walczy z pożarami na lotnisku. Rozgrywka obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Podczas zabawy kontrolujemy jedną postać, którą najpierw musimy dotrzeć na miejsce pożaru, np. za kierownicą wozu strażackiego. Następnie zabieramy niezbędne narzędzia i ruszamy do akcji. Gameplay polega nie tylko na laniu wody, gdyż bardzo często musimy także przemieszczać się po płonących budynkach, uważając na rozmaite przeszkody, przestawiając przedmioty czy też przeciskając się dalej szybem wentylacyjnym. Na szczęście w razie potrzeby możemy skorzystać z siekiery, by rozwalić np. paletę blokującą dalszą drogę, a z ogniem walczymy przy użyciu gaśnicy i rozpylacza. Pożary gasimy w różnych lokacjach na lotnisku, np. w terminalu pasażerskim, we wnętrzu jumbo jeta czy biurze. Dodatkową atrakcją są różne wozy strażackie.

PC

Real Heroes: Firefighter
Real Heroes: Firefighter

Akcji 11 sierpnia 2009

Real Heroes: Firefighter to gra akcji, w której wcielamy się w postać dzielnego strażaka, zatrudnionego w zatłoczonej miejskiej remizie. Zajmujemy się gaszeniem pożarów, a także ratowaniem ludności cywilnej.

PCWii

Rescue 2013: Everyday Heroes
Rescue 2013: Everyday Heroes

Symulacje 29 maja 2013

Rescue 2013: Everyday Heroes to połączenie gry symulacyjnej oraz strategii ekonomicznej. Gracz wciela się w rolę szefa jednostki strażackiej, a do jego zadań należy kierowanie komendą oraz dowodzenie strażakami w trakcie akcji gaśniczych i ratunkowych. Tytuł wyprodukowany został przez fińskie studio Fragment Production.

PC

Emergency Services Simulator 2014
Emergency Services Simulator 2014

Symulacje 2 października 2013

Gra strategiczna, w której zadaniem gracza jest koordynacja działań służb ratowniczych spieszących z pomocą ofiarom wypadków oraz katastrof. Produkcja oferuje kilkanaście misji w trybie kampanii oraz moduł wolnej rozgrywki.

PC

Emergency Rescue: Firefighters
Emergency Rescue: Firefighters

Strategiczne 26 kwietnia 2000

Strategia w której dowodzi się grupą strażaków ratujących ludzkie życie zagrożone w pożarach, wypadkach drogowych i katastrofach. Gracz ustala strategię wszystkich jednostek i wysyła je do gaszenia pożarów i ratowania ludzi. Do wykonania są 23 realistyczne misje.

PC

Symulator straży pożarnej 2012
Symulator straży pożarnej 2012

Symulacje 31 lipca 2012

Symulator straży pożarnej 2012 to gra symulacyjna stworzona przez firmę Visual Imagination Software we współpracy z producentem urządzeń gaśniczych marki Zikun. Gracz wciela się w rolę członka drużyny strażackiej w dużym przedsiębiorstwie przemysłowym, a do jego zadań należy m.in. walka z pożarami w halach fabrycznych oraz unieszkodliwianie utleniających się niebezpiecznych chemikaliów.

PC

Flame Over
Flame Over

Zręcznościowe 10 marca 2015

Opracowana przez studio Laughing Jackal gra zręcznościowa z elementami roguelike. Podczas zabawy wcielamy się w rolę Blaze’a Carruthersa – londyńskiego strażaka, którego zadaniem jest powstrzymanie pożaru szalejącego w jednym z wieżowców. W tym celu musi on pokonać szesnaście kondygnacji budynku i wyeliminować napotykane zagrożenia przy pomocy gaśnicy oraz strażackiego toporka. Zaletą Flame Over jest niewątpliwie losowe generowanie poziomów, dzięki czemu za każdym podejściem spotykamy na swojej drodze zupełnie nowe przeszkody. W walce z szalejącym pożarem nasz bohater musi zmierzyć się z wieloma niedogodnościami i uciekającym czasem: gdy on pokonuje kolejne piętra, ogień stale rozprzestrzenia się, obejmując kolejne przedmioty. Zadania nie ułatwia też fakt, że otoczenie jest w pełni zniszczalne, co w trakcie zabawy generuje kolejne utrudnienia. W walce z żywiołem pomocne okazują się jednak nabywane w trakcie eksploracji moce oraz przedmioty, czasowo wspomagające proces gaszenia.

PCPSV

Flughafen-Feuerwehr-Simulator 2013
Flughafen-Feuerwehr-Simulator 2013

Symulacje 29 stycznia 2013

Flughafen-Feuerwehr-Simulator 2013 to wyprodukowana przez studio Visual Imagination Software gra symulacyjna poświęcona kulisom pracy oddziału lotniskowej straży pożarnej. Gracz ma okazję wziąć udział w akcjach gaśniczo-ratowniczych, a także zapobiegać zagrożeniom dla bezpieczeństwa pasażerów linii lotniczych.

PC

Rescue: Heroes in Action
Rescue: Heroes in Action

Strategiczne 15 grudnia 2014

RESCUE: Heroes in Action to strategia czasu rzeczywistego. Gra pozwala na pokierowanie zastępem strażaków, za pomocą których musimy przeprowadzić serię trudnych misji ratowniczych. Produkcja w realistyczny sposób podchodzi do swojej tematyki i wymaga przestrzegania protokołów oraz korzystania ze specjalistycznego sprzętu.

PCANDiOSWP

Wildfire Worlds
Wildfire Worlds

Strategiczne prace wstrzymane

Gra zainspirowana słynnymi zamieszkami, jakie miały miejsce w Wielkiej Brytanii w sierpniu 2011 roku. Mark Duggan zginął podczas próby aresztowania, a mieszkańcy Tottenhamu zorganizowali protest przeciwko brutalności policji, który przerodził się w agresywne wystąpienia tłumu w Londynie, Manchesterze, Liverpoolu i innych miastach.

PC

NBC Firefighter Simulator
NBC Firefighter Simulator

Symulacje 13 grudnia 2013

Symulator straży pożarnej. Gra pozwala nam na wzięcie udziału w szeregu misji ratowniczych – oprócz standardowych pożarów zajmiemy się także gaszeniem materiałów łatwopalnych czy też oczyszczaniem terenu z substancji silnie trujących.

PC