Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeXONEPCPS4Switch
Okładka Firefighters: The Simulation (XONE)

Firefighters: The Simulation

Gra symulacyjna, w której gracz wciela się w strażaka biorącego udział w zróżnicowanych operacjach ratowniczych.

Symulacje | FPP | sandbox | straż pożarna | ratownictwo | maszyny i urządzenia

Okładka Firefighters: The Simulation (XONE)

data premiery gry:

18wrz2012

PC

20sty2017

PS4

16lut2017

XONE

24kwi2018

Switch

Firefighters: The Simulation jest grą symulacyjną, opracowaną przez studio VIS-Games. Jak sugeruje tytuł, produkcja pozwala graczom wcielić się w strażaków biorących udział w niebezpiecznych akcjach ratowniczych. Pozycja pojawiła się na wielu platformach, których listę zasila między innymi PS4, PC itd..

Mechanika

Akcja Firefighters: The Simulation rozgrywa się w otwartym świecie, z kolei wydarzenia, w jakich przychodzi nam uczestniczyć, obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W oddanym do naszej dyspozycji mieście na odwiedzenie czekają między innymi strefy mieszkalne czy choćby dzielnica przemysłowa i elektrownia atomowa.

Z uwagi na fakt, że główny bohater jest członkiem brygady zawodowej straży pożarnej, podstawą rozgrywki są różnego rodzaju operacje – od gaszenia pożarów, przez usuwanie i neutralizację toksycznych substancji, aż po zabezpieczanie transportu niebezpiecznych ładunków. Warto nadmienić, że podczas rozgrywki robimy użytek ze zróżnicowanego, specjalistycznego sprzętu – na miejsce akcji docieramy na pokładzie doskonale wyposażonego samochodu ciężarowego, z kolei w trakcie właściwej operacji korzystamy z drabin obrotowych, cystern, a nawet robotów służących do usuwania skażonych obiektów.

Kwestie techniczne

Firefighters: The Simulation na platformie PS4, PC itd. nie prezentuje się szczególnie okazale. Trójwymiarowa oprawa graficzna wygląda mizernie, a tyczy się to przede wszystkim efektów cząsteczkowych (na czele z kiepsko zrealizowanym ogniem) oraz elementów otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Firefighters: The Simulation

Klasyfikacja PEGI Firefighters: The Simulation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
XONE
PS4
Switch