Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Airport Firefighter Simulator (PC)

Symulator lotniskowej straży pożarnej PC

Airport Firefighter Simulator

Zręcznościowy symulator pozwalający poznać od środka pracę lotniskowej straży pożarnej. Zabawa sprowadza się do gaszenia pożarów i zapobiegania nim.

Symulacje | katastroficzne | straż pożarna | ratownictwo | maszyny i urządzenia | porty lotnicze/kontrola lotów

PC Windows
Okładka Airport Firefighter Simulator (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30września2011

23marca2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Symulator lotniskowej straży pożarnej to gra, która zgodnie z nazwą pozwala na wcielenie się w strażaka zatrudnionego w remizie zlokalizowanej na terenie lotniska. Jest to produkcja niemieckiego studia Visual Imagination Software. W krajach anglojęzycznych ukazała się jako Airport Firefighter Simulator, w rodzimych Niemczech jako Flughafen-Feuerwehr-Simulator.

Gra w całości rozgrywa się na terenie jednego lotniska. Po jego mapie cały czas krążą sterowane przez sztuczną inteligencję jednostki, takie jak samoloty, autobusy, transportery czy samochody ochrony. Swobodną eksplorację tego miejsca co pewien czas przerywają nam alarmy. Większość z nich wymaga dojechania do pożaru, opuszczenia pojazdu i skorzystania z gaśnicy lub węża strażackiego. Trafiają się również inne zadania, takie jak odszukanie dziur w ogrodzeniu lub chłodzenie przegrzanych kół samolotu za pomocą specjalnych wiatraków. Musimy też dbać o regularne uzupełnianie stanów paliwa i wody.

Rozgrywka podzielona została na dobowe zmiany. Za udane wykonanie misji otrzymujemy punkty, które umożliwiają nam awans na kolejne szczeble strażackiej kariery. Wyższe stanowiska wiążą się z dostępem do lepszego sprzętu, ale jednocześnie stawiają nas przed trudniejszymi zadaniami. Zmuszeni jesteśmy radzić sobie z olbrzymimi pożarami, a wyśrubowaniu ulegają również limity czasowe. Ostatecznym celem jest zdobycie kluczyków do nowoczesnego wozu Pantera, wyposażonego w szereg specjalistycznych systemów pokładowych i mechaniczne ramie rozprowadzające wodę.

Symulator lotniskowej straży pożarnej zbudowano w oparciu o w pełni trójwymiarowy silnik graficzny. Pojazdy mogą pochwalić się dobrym poziomem detali, zarówno na zewnątrz, jak i po włączeniu widoku z kabiny. Otoczenie prezentuje się gorzej, ale nadrabia to olbrzymich rozmiarów mapą (około 20 km kwadratowych) oraz realistycznym cyklem dnia i nocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Gry podobne do Symulator lotniskowej straży pożarnej

Wymagania wiekowe Airport Firefighter Simulator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Symulator lotniskowej straży pożarnej

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 1.4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Recenzja gry Symulator lotniskowej straży pożarnej
Recenzja gry Symulator lotniskowej straży pożarnej

Recenzja 13 kwietnia 2012, 12:21

Niestety, po jednej zmianie mamy już to wszystko opanowane do perfekcji i ponownie czeka nas kilka godzin nudy, nim uzbieramy punkty konieczne do kolejnego awansu, po którym dostaniemy nowe typy misji. Znużenie wzmacnia też ilość czasu, jaki spędzamy, czekając na alarmy. W okresie między nimi nie mamy nic ciekawego do roboty poza okazjonalną wycieczką w celu uzupełnienia wody i paliwa. Możemy iść się przespać, ale zabiera to raptem cztery wirtualne godziny, a pojedyncza zmiana trwa ich dwadzieścia cztery.