Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Fire Department 3 (PC)
OkładkaFire Department 3 (PC)

Fire Department 3 PC

Trzecia odsłona cyklu gier strategicznych pozwalających na zmierzenie się ze skutkami różnorodnych katastrof. Stajemy na czele brygady pożarniczej, w skład której, oprócz "zwykłych" strażaków, wchodzą m.in. saperzy, medycy, biochemicy czy oficerowie techniczni.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fire Department 3 Premiera PC

30marca2006

pudełko PL

16czerwca2006

producent: Monte Cristo wydawca: Monte Cristo wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fire Department 3 to kolejna odsłona strategicznych zmagań ze skutkami różnorodnych katastrof, przygotowana przez studio developerskie Monte Cristo. Jak widać pomysł oddania pod kontrolę gracza służb ratowniczych, z ukierunkowaniem na straż pożarną, znajduje wielu zwolenników, z myślą więc o nich developerzy rozwinęli pomysły zawarte w częściach poprzednich Fire Department.

Fire Department 3 stawia gracza na czele brygady pożarniczej, w skład której, oprócz "zwykłych" strażaków, wchodzą m.in. saperzy, medycy, biochemicy czy oficerowie techniczni. Tak jak i w poprzednich częściach gry, sytuacje przedstawione podczas rozgrywki powstały we współpracy ze specjalistami i profesjonalnymi strażakami. Misje, w których bierzemy udział są w większości wypadków inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w ostatnich latach. Walczymy więc m.in. z ogniem szalejącym w instytucie nuklearnym na Ukrainie, bierzemy udział w akcji ratunkowej pod kanałem La Manche, gdzie wykoleił się pociąg, gasimy pożary lasów czy usiłujemy zniwelować skutki katastrofy chemicznej. Na rozgrywkę składa się w sumie 13 misji, które możemy pokonać samotnie bądź też z pomocą znajomych w trybie wieloosobowym.

W naszych akcjach wspiera nas około 15 pojazdów i jednostek specjalnych, min. ambulansów, śmigłowców, łodzi patrolowych czy buldożerów. Co ciekawe, wygląd uniformów oraz pojazdów jest różny w zależności miejsca przeprowadzania akcji, tj. Francji, USA, Anglii, Niemiec czy Ukrainy. W porównaniu z poprzednimi częściami gry, w Fire Department 3 ulepszono jakość tekstur oraz efektów wizualnych. Warto dodać, iż grę prowadzić można w jednym z trzech poziomów trudności: arcade, realistic i extreme, a dla zwolenników rozgrywek wieloosobowych przygotowano trzy dodatkowe mapy.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 244 głosów czytelników.

Fire Department 3 cena w dniu premiery: 24,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fire Department 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.