Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Feuerwehr Simulator 2010 (PC)
OkładkaFeuerwehr Simulator 2010 (PC)

Feuerwehr Simulator 2010 PC

Symulator pracy strażaka. Pozwala wziąć udział w m.in. akcjach gaszenia pożaru stacji benzynowej, tamowania wycieku toksycznych materiałów z uszkodzonej ciężarówki itp.

Symulacje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Feuerwehr Simulator 2010 Premiera PC

8lutego2010

producent: TML-Studios wydawca: astragon Entertainment Strona oficjalna

niemieckaniemiecka

Gry podobne do Feuerwehr Simulator 2010

Emergency 3

Emergency 2012

Fire Department 3

Feuerwehr Simulator 2010 to gra ukazująca działania straży pożarnej. W przeciwieństwie jednak chociażby do popularnej serii Emergency, która przedstawiała tę tematykę w ujęciu strategicznym, opisywana produkcja jest symulatorem działania jednego lub kilku strażaków, nad którymi sprawuje się pełną kontrolę.

Główną atrakcją gry są pojedyncze scenariusze, w których należy radzić sobie z różnorakimi zagrożeniami. Poziom trudności oraz skomplikowania wykonywanych zadań sukcesywnie wzrasta. O ile początkowo są to w głównej mierze łatwe do opanowania pożary niewielkich domów, o tyle w dalszej fazie zabawy trzeba poradzić sobie między innymi z katastrofą kolejową, karambolem, do którego doszło w podziemnym tunelu, stwarzającym ryzyko eksplozji pożarem stacji benzynowej, płonącym okrętem w porcie, uwięzionymi w budynkku cywilami czy wypadkiem z udziałem ciężarówki, która transportowała toksyczne chemikalia.

Sterowani przez gracza strażacy wykorzystują w kolejnych misjach prawdziwy sprzęt. Jedną z głównych atrakcji gry jest możliwość pokierowania różnymi odmianami wozów strażackich, starając się szybko dotrzeć do miejsca wykonywania misji i próbując ustawić się we właściwym miejscu. Oprócz pojazdów można też używać między innymi masek gazowych, aparatów tlenowych, węży strażackich, siekier, pomp wodnych czy drabin, dzięki którym dociera się na wyższe kondygnacje budynków. Istotnym elementem gry jest oczywiście dobór odpowiedniego wyposażenia w zależności od katastrofy, z którą należy sobie poradzić.

Wybranym przez siebie strażakiem steruje się z perspektywy trzeciej osoby, wykorzystując do tego celu klawiaturę i mysz. Otoczenie jest w pełni trójwymiarowe i jednocześnie dość zróżnicowane, gdyż akcja każdej z misji rozgrywa się w odrębnej części miasta (osiedle mieszkaniowe, doki, dzielnica przemysłowa itp.).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Feuerwehr Simulator 2010: Odpowiednia dla każdego wieku.

Feuerwehr Simulator 2010 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 7800GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7