Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Emergency 2012 (PC)

Emergency 2012 PC

Następna część strategicznej gry taktycznej o tematyce katastroficznej, wyprodukowana przez studio Quadriga Games. Ponownie wcielamy się w szefa służb ratowniczych, mających uporządkować miejsce każdego wypadku, a w pierwszej kolejności pomóc poszkodowanym.

Strategiczne | RTS | katastroficzne | ratownictwo

PC Windows
Okładka Emergency 2012 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29października2010

20lipca2011

pudełko PL

Emergency 2012 to kolejny już tytuł wchodzący w skład znanej serii strategicznej, w której naszym głównym zadaniem jest ratowanie innych ludzi. Tym razem mamy do czynienia z dużo większymi i poważniejszymi problemami niż dotychczas. Zgodnie z tytułem, przenosimy się do 2012 roku, kiedy to według różnych przepowiedni ma nastąpić koniec świata. W różnych częściach globu mają miejsce katastrofy naturalne, z którymi musimy sobie poradzić. Naszym głównym przeciwnikiem są rozmaite żywioły. Trzęsienia ziemi, powodzie czy huragany to tylko niektóre z niebezpieczeństw, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć, a wszystko to przy nieustannie upływającym czasie.

Rozgrywka nie zmieniła się bardzo od poprzednich części, dalej zawiera więc sporo elementów klasycznego RTS-a, choć tym razem wszystko dzieje się na większą skalę. Musimy kontrolować wiele różnych aspektów akcji ratowniczych. Do dyspozycji oddano nam kilka różnych typów służb, takich jak policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe, a także całą gamę sprzętu ciężkiego, w tym samochodów ciężarowych i dźwigów.

Oprócz trybu kariery liczącego sobie 12 różnorodnych misji i szeregu wyzwań dla jednego gracza przygotowano także tryby wieloosobowe. Całości dopełnia ładna, trójwymiarowa oprawa graficzna, która zyskuje dzięki zaimplementowanemu cyklowi dnia i nocy, zmieniającym się warunkom pogodowym oraz zupełnie nowym efektom specjalnym, powstającym w wyniku poszczególnych katastrof.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 390 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Emergency 2012

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Emergency 2012

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentrium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Emergency 2012 - recenzja gry
Emergency 2012 - recenzja gry

Recenzja 24 listopada 2010, 08:37

Emergency 2012 po prostu nie toleruje błędów – jeżeli choć w najmniejszym stopniu zawalimy początek zadania, możemy spokojnie zaczynać misję od nowa. Dotyczy to szczególnie akcji przeciwpożarowych, w których brak szybkiej reakcji na rozprzestrzeniający się ogień równa się niepowodzeniu. Co najciekawsze, Emergency 2012 wcale nie jest grą trudną – motywy naszych działań są oczywiste. To autorzy sztucznie zawyżyli poziom trudności, narzucając momentami irracjonalne wymogi czasowe. Rozgrywka jest całkowicie oskryptowana, co wyklucza jakiekolwiek niekontrolowane wydarzenia, niemniej w minimalnym stopniu pomaga w zapamiętaniu przebiegu misji. Jednak jakoś ciężko mieć satysfakcję z tego, że gra umożliwia odtworzenie schematów widocznych w trybie dla jednego gracza. Bardzo istotna okazuje się natomiast pomoc dyspozytora przedstawiającego sytuację na miejscu zdarzenia – przypomina on o celach naszej misji, sugeruje rozwiązania pojawiających się problemów i co najważniejsze, robi to w sposób trafny.