Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2010, 08:10

autor: Sarge

Emergency 2012 w złocie

Fani serii Emergency po kilkuletniej przerwie od wydania ostatniej części, niedługo będą mogli ponownie objąć kontrolę nad działaniami różnego rodzaju zespołów ratowniczych.

Fani serii Emergency po kilkuletniej przerwie od wydania ostatniej części, niedługo będą mogli ponownie objąć kontrolę nad działaniami różnego rodzaju zespołów ratowniczych.

Firma Deep Silver ogłosiła bowiem, że studio Quadriga Games zakończyło już prace nad grą Emergency 2012, o której pisaliśmy kilka miesięcy temu. Tytuł osiągnął „złoty” status, co oznacza, że spełnił wszystkie standardy jakościowe potrzebne do wydania i trafi do tłoczni, gdzie będzie przygotowywał się do szturmu na półki sklepowe.

Emergency 2012 w złocie - ilustracja #1

Taka informacja oznacza, że zaplanowana na 5 listopada europejska premiera nie zostanie przesunięta i tego dnia powinniśmy zastać tę pozycję w sklepach. W przypadku polskiego rynku nie jest to jednak do końca pewne, bowiem wciąż nie poznaliśmy rodzimego dystrybutora. Przypomnijmy, że poprzednia odsłona serii o tytule Emergency 4: Global Fighters for Life ukazała się w naszym kraju za sprawą nieistniejącej już firmy TopWare Poland.

Z okazji zakończenia prac nad grą wypuszczono materiał filmowy przedstawiający intro, czyli film wprowadzający w Emergency 2012. Wprawdzie całość opiera się na renderowanych wstawkach i nie pokazuje nam choćby fragmentu samej rozgrywki, ale pozwala przyjrzeć się głównej tematyce tej produkcji. Zwiastun obejrzycie między innymi w serwisie YouTube.

Emergency 2012 to kolejny już tytuł wchodzący w skład znanej serii strategicznej, w której naszym głównym zadaniem jest ratowanie innych ludzi. Tym razem mamy do czynienia z dużo większymi i poważniejszymi problemami niż dotychczas. Zgodnie z tytułem, przeniesiemy się do 2012 roku, kiedy to według różnych przepowiedni ma nastąpić koniec świata. W różnych częściach globu mają miejsce katastrofy naturalne, z którymi musimy sobie poradzić. Naszym głównym przeciwnikiem będą rozmaite żywioły. Trzęsienia ziemi, tsunami czy huragany to tylko niektóre z niebezpieczeństw, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć, a wszystko to przy nieustannie upływającym czasie.