Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Wildfire (2004) (PC)

Wildfire (2004) PC

Gra akcji w której wcielamy się w członka specjalnej ekipy strażackiej starającej się opanować olbrzymie pożary lasów w Stanach Zjednoczonych.

Strategiczne | widok izometryczny | katastroficzne | straż pożarna | ratownictwo

PC Windows
Okładka Wildfire (2004) (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13października2004

15lipca2005

pudełko PL

Wildfire to gra akcji, w której wcielamy się w członka specjalnej ekipy strażackiej starającej się opanować olbrzymie pożary lasów w Stanach Zjednoczonych. Przed nami ponad 50 różnorodnych misji, w których za pomocą dostępnego sprzętu i środków gaśniczych będziemy musieli zapanować nad jednym z najbardziej niszczycielskich żywiołów świata. Autorom gry udało się oddać unikalny klimat walki z ogniem podczas pożarów wielkich lasów Ameryki Północnej i Południowej.

Nasza walka z ogniem nagradzana jest gotówką, która posłuży nam do kupowania kolejnego, bardziej nowoczesnego wyposażenia gaśniczego. Dostępne opcje strategicznego planowania akcji umożliwiają dokładne ustalenie i określenie celów misji dla każdej jednostki gaśniczej. Każde zadanie zwiększa doświadczenie i umiejętności naszej drużyny oraz wpływa na prestiż i czyni ją bardziej znaną w świecie.

Zastosowane w grze algorytmy sztucznej inteligencji potrafią symulować nieprzewidywalność pożarów leśnych, kierunku rozprzestrzeniania się ognia, nierówności terenu, siły wiatru itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Wildfire (2004)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Wildfire (2004)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 600 MB HDD
Wildfire jednak się nie ukaże

wiadomość11 lipca 2004

Kilka dni temu na łamach naszego serwisu informowaliśmy was o reaktywacji gry Wildfire, dzięki której otrzymalibyśmy możliwość wcielenia się w członka ekipy strażackiej. Słowo "otrzymalibyśmy" zostało użyte nieprzypadkowo, okazuje się bowiem, iż informacja o wznowieniu prac nad Wildfire jest nieprawdziwa.

Strażak powraca po latach, czyli wznowiono prace nad Wildfire

wiadomość8 lipca 2004

Przed ponad trzema laty, na serwisie GRY-OnLine pojawiła się wiadomość zapowiadająca powstanie gry Wildfire, w której mieliśmy się wcielić w członka specjalnej ekipy strażackiej starającej się opanować olbrzymie pożary lasów w Stanach Zjednoczonych. Premierę tego projektu wyznaczono na październik 2001, jednak jakiś czas później prace nad programem zostały wstrzymane. Aż do dzisiaj.

Ja też chcę zostać strażakiem...

wiadomość20 maja 2001

Zapewne wielu z was, będąc dzieckiem, chciało ubrać lśniący hełm strażacki i pobawić się gaśnicą. Jeżeli wciąż chcielibyście powalczyć z ogniem, nie przegapcie informacji na temat gry Wildfire. Jest to kolejny tytuł, który firma TAKE 2 włączyła do swojego planu wydawniczego. Premiera tej pozycji planowana jest na październik 2001.