Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Emergency 2: The Ultimate Fight For Life (PC)

Emergency 2: The Ultimate Fight For Life PC

Druga odsłona serii gier strategicznych, która ukazuje pracę służb zajmujących się reagowaniem na katastrofy. Możemy pokierować oddziałami straży pożarnej, policji i pogotowia. Musimy zmierzyć się m.in.

Strategiczne | katastroficzne

PC Windows
Okładka Emergency 2: The Ultimate Fight For Life (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21października2002

18kwietnia2003

pudełko PL

28listopada2018

Steam

Emergency 2: The Ultimate Fight for Life to druga część strategicznej serii, która ma za zadanie ukazać młodym graczom jak ciężka jest praca służb, których zadaniem jest zapobieganie skutkom katastrof, tj. straży pożarnej, policji i pogotowia. Autorzy przygotowali 25 realistycznych scenariuszów, wśród których stawimy czoła licznym karambolom drogowym i katastrofom kolejowym oraz takim niebezpiecznym zadaniom jak: pożar na nuklearnej łodzi podwodnej, porwanie samolotu oraz atak gazowy. Gracz jako dowodzący satelitarnym centrum kontroli, otrzymuje do dyspozycji różnorodny sprzęt ratowniczy, na który składa się ponad 20 jednostek ratownictwa pożarowego (w tym samoloty przeznaczone do walki z ogniem), ponad 10 jednostek policyjnych (w tym jednostki specjalne i psycholodzy policyjni) oraz ponad 10 jednostek innych służb ratunkowych (w tym jednostki K-9). Akcja Emergency 2: The Ultimate Fight for Life przedstawiona jest przy pomocy ładnej izometrycznej grafiki, gracz może wprowadzić jednostki do każdego budynku, przechodnie dynamicznie reagują na rozgrywające się wokół nich wydarzenia, itp. Ponadto do każdego zadania wprowadza nas film przedstawiający wypadek, czy katastrofę, z którą będziemy mieli do czynienia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 956 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59 PLN

Gry podobne do Emergency 2: The Ultimate Fight For Life

Wymagania wiekowe Emergency 2: The Ultimate Fight For Life

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Emergency 2: The Ultimate Fight For Life

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium III 600MHz, 128MB RAM, 16MB akcelerator 3D, 300 MB HDD
Emergency 2: The Ultimate Fight For Life - recenzja gry
Emergency 2: The Ultimate Fight For Life - recenzja gry

Recenzja 28 kwietnia 2003, 11:34

Zdecydowanie najczęściej korzysta się z podpowiedzi (Tips). Trzeba powiedzieć wprost – misje są ciężkie, a cele niejasne. Nie do końca zawsze wiadomo, o co w danym momencie producentom chodziło. Warto zaznaczyć, iż pomimo pozornych powiązań z grami strategicznymi jest ona liniowa, a to, czy daną misję zaliczymy czy nie, w głównej mierze zależy od tego, czy znajdziemy tę jedyną metodę na jej ukończenie. Przydatna jest również podręczna encyklopedia, z której można dowiedzieć się niemal wszystkiego na temat podległych jednostek, zastosowań niektórych przedmiotów czy w ogóle obsługi interfejsu w określonych momentach zabawy. Nie wszystko w tej grze jest oczywiste, nawet tak prozaiczna czynność jak wyjęcie broni przez policjanta w obliczu zagrożenia ze strony bandytów wymaga wywołania odpowiedniego menu i zaznaczenia giwerki!