Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Nuclear Blaze (PC)
OkładkaNuclear Blaze (PC)

Nuclear Blaze PC

Nuclear Blaze to platformówka 2D, w której kierujemy strażakiem eksplorującym płonącą tajną placówkę wojskową. Głównym zagrożeniem jest ogień, z którym walczymy za pomocą węża strażackiego czerpiącego wodę z plecaka oraz aktywując spryskiwacze przeciwpożarowe.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | straż pożarna | indie | side-scroll

Nuclear Blaze Premiera PC

18października2021

Steam

18października2021

producent: Deepnight Games wydawca: Deepnight Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Nuclear Blaze to dwuwymiarowa zręcznościówka pozwalająca wcielić się w strażaka. Grę opracował Sébastien Benar jako jednoosobowe studio Deepnight Games. Autor ten znany jest głównie jako twórca Dead Cells, gdzie pełnił rolę głównego projektanta i głównego producenta.

Fabuła

Fabuła gry obraca się wokół rozległego pożaru. W jego sam środek z helikoptera zrzucony zostaje dzielny strażak (w tej roli my). Jego celem jest odszukanie ocalałych oraz próba znalezienia przyczyn tej katastrofy. Zadanie to szybko się komplikuje, gdy ku swojemu zaskoczeniu bohater odkrywa, że w tym regionie znajduje się tajna wojskowa placówka badawcza. Będzie musiał udać się w sam jej środek, aby zbadać jego sekrety oraz spróbować uratować uwięzionych w jej wnętrzu ludzi.

Mechanika

Nuclear Blaze to zręcznościówka, której podstawowe mechanizmy zabawy przypominają platformówki. Podczas rozgrywki eksplorujemy obszerne dwuwymiarowe mapy, unikamy zagrożeń oraz omijamy przeszkody.

Głównym przeciwnikiem w grze jest ogień, kontakt z którym kończy się śmiercią bohatera. Na szczęście nasza postać wyposażona jest w wąż strażacki podłączony do plecaka z wodą. Starannie używając tego sprzętu, możemy torować sobie drogę przez pożogę. Kluczową rolę odgrywa także znajdowanie sposobów na aktywację spryskiwaczy antypożarowych.

Standardowy poziom trudności w Nuclear Blaze jest wysoki, oferując prawdziwe wyzwanie nawet dla weteranów platformówek. Gra ma jednak dużo opcji pozwalających modyfikować rozgrywkę, tak aby uczynić ją łatwiejszą lub trudniejszą. Dzięki temu każdy może ją dopasować do własnych preferencji.

Tryby gry

Nuclear Blaze pozwala wyłącznie na samotną zabawę. Poza głównym wariantem rozgrywki dostępny jest także tryb dla dzieci, zaprojektowany z myślą o kilkuletnich graczach. W nim postać jest nieśmiertelna, a mapy ozdobione zostają wieloma wozami strażackimi i helikopterami. Ponadto przy korzystaniu z tej opcji otrzymujemy uproszczone sterowanie, a gra sama kontroluje kierunek strumienia wody z węża.

Kwestie techniczne

Nuclear Blaze posiada prostą dwuwymiarową grafikę wykonaną w pełnym dużych pikseli stylu retro. Gra prezentuje się atrakcyjnie, głównie za sprawą ciekawych animacji bohatera, dużej różnorodności lokacji oraz bardzo dobrze zrealizowanym efektom ognia.

Tryb gry: single player  

Nuclear Blaze cena w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Nuclear Blaze: Odpowiednia dla każdego wieku.

Nuclear Blaze Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows 7