Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Spelunker Z (PS4)

Spelunker Z PS4

Dystrybuowana w modelu free-to-play dwuwymiarowa gra platformowa, będąca kolejną odsłoną zapoczątkowanej jeszcze w roku 1983 serii Spelunker.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | platformówki | multiplayer | 2.5D | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Spelunker Z (PS4)

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PS4:

19marca2015

Spelunker Z to platformówka 2D będąca kolejną odsłoną serii Spelunker, która została zapoczątkowana w 1983 roku. Produkcja dedykowana jest konsoli PlayStation 4 i oparto ją na modelu biznesowym free-to-play. Za tytuł odpowiada ekipa Tozai Games znana z rozmaitych mniejszych produkcji, w tym z muzycznej układanki Kurulin Fusion, R-Type Dimensions czy też Spelunker HD.

W czasie zabawy gracze wcielają się w dzielnego poszukiwacza przygód, który przemierza niebezpieczne podziemia w poszukiwaniu skarbów. Podczas rozgrywki musimy wykazać się przede wszystkim zręcznością, gdyż lokacje usłane są rozmaitymi pułapkami, a oprócz tego od czasu do czasu należy zmierzyć się z potężnym bossem. Na szczęście nasz bohater nie jest całkowicie bezbronny. Przede wszystkim jest on całkiem zwinny, więc przy odrobinie treningu pokonywanie przeszkód i skakanie po platformach nie sprawia większych problemów. Dodatkowo w czasie penetrowania podziemi można wykorzystywać rozmaite przedmioty, w tym np. bomby, dzięki którym dostajemy się w zagrodzone miejsca.

Zabawa urozmaica jest przez kilkuosobowy tryb multiplayer oraz system dostosowywania postaci. Dzięki temu możemy zmieniać wygląd naszego podopiecznego, kupując mu np. nowy kapelusz, spodnie czy też kurtkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Spelunker Z

Wymagania wiekowe Spelunker Z

odpowiednia dla każdego wieku

Spelunker Z - zapowiedziano nową odsłonę słynnej platformówki
Spelunker Z - zapowiedziano nową odsłonę słynnej platformówki

wiadomość1 lutego 2015

Zapoczątkowana w 1983 roku seria platformówek Spelunker doczeka się w tym roku nowej odsłony zatytułowanej Spelunker Z. Produkcja będzie oparta na systemie free-to-play i zadebiutuje 19 marca na konsoli PlayStation 4.