Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2015, 12:19

autor: Góral

Spelunker Z - zapowiedziano nową odsłonę słynnej platformówki

Zapoczątkowana w 1983 roku seria platformówek Spelunker doczeka się w tym roku nowej odsłony zatytułowanej Spelunker Z. Produkcja będzie oparta na systemie free-to-play i zadebiutuje 19 marca na konsoli PlayStation 4.

Spelunker Z w skrócie:
  • Gatunek: gra platformowa
  • Deweloper: Tozai Games
  • Wydawca: Square Enix
  • Platformy sprzętowe: PS4
  • Data premiery: 19 marca 2015 roku (Japonia)

Kilka dni temu firma Square Enix uruchomiła stronę, zwiastującą nadejście nowej gry znanej wtedy jako Project Code Z. Zagadka wyjaśniła się wczoraj, kiedy to wydawca oficjalnie zapowiedział Spelunker Z – tytuł oparty na modelu biznesowym free-to-play. Platformowa produkcja, tworzona przez zespół Tozai Games, zadebiutuje w Japonii 19 marca bieżącego roku i dedykowana będzie wyłącznie konsoli PlayStation 4. Obecnie nie wiemy, kiedy projekt trafi do anglojęzycznych krajów.

Będzie to kolejna odsłona serii Spelunker, którą najłatwiej porównać do Spelunky od studia Mossmouth. Jest to więc platformówka 2D, w której gracze przemierzają najeżone pułapkami i przeciwnikami (w tym także bossami) podziemia w poszukiwaniu skarbów. Zabawa przeznaczona ma być zarówno dla samotników, jak i do rozgrywek w ramach kilkuosobowego multiplayera. Z opublikowanego zwiastuna wynika także, że w produkcji pojawi się system dostosowywania postaci, który najpewniej będzie powiązany z mikropłatnościami.

W Spelunker Z będziemy przemierzać niebezpieczne podziemia. - Spelunker Z - zapowiedziano nową odsłonę słynnej platformówki - wiadomość - 2015-02-01
W Spelunker Z będziemy przemierzać niebezpieczne podziemia.

Pierwsza część Spelunkera zadebiutowała w 1983 roku na 8-bitowych komputerach Atari, a w 1987 doczekała się wydanej jedynie na terenie Japonii kontynuacji nazwanej Spelunker II: Yusha e no Chosen na konsolę NES. W późniejszym czasie produkcja trafiła także na Wii, a w 2010 roku pojawiła się ulepszona wersja (Spelunker HD) na PlayStation 3.

Za Spelunker Z odpowiada ekipa Tozai Games znana z rozmaitych mniejszych produkcji, w tym z muzycznej układanki Kurulin Fusion, R-Type Dimensions (zestaw dwóch słynnych strzelanek na konsole PlayStation 3 i Xbox 360) czy też wspomnianego wcześniej Spelunker HD.