Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Spelunker HD (PS3)

Spelunker HD PS3

Reinkarnacja znanej z konsoli NES dwuwymiarowej platformówki, w której wcielamy się w nieudolnego podróżnika. Przemierzamy jaskinie pełne niebezpieczeństw i skarbów, by zdobyć chwałę i bogactwo. Gra została przystosowana do standardu HD.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Spelunker HD (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

23listopada2010

Spelunker HD to udoskonalona wersja gry Spelunker z konsoli Nintendo Wii, która z kolei jest niemal tym samym tytułem, co wydany w 1987 roku Spelunker na Nintendo Entertainment System (NES). Obie najnowsze wersje różnią się od siebie jedynie oprawą graficzną i kilkunastoma układami. Za ich konwersje odpowiada firma Tozai Games.

Historia opowiada o niezdarnym podróżniku, poszukiwaczu przygód, który przemierza jaskinie w poszukiwaniu skarbów i drogocennych, pradawnych artefaktów.

Spelunker HD (Spelunker) to dwuwymiarowa platformówka. Nasz bohater do pokonania ma około 100 układów, różniących się przeciwnikami i miejscem akcji. Łącznie do dyspozycji grającego oddano 10 światów, w których usytuowano poszczególne levele. Zabawa polega na dotarciu z jednego do drugiego punktu, jednak nie jest to łatwe zadanie, gdyż na naszej drodze napotykamy wszelkie przeciwności losu. Należy walczyć chociażby z duchami innych podróżników, którym nie udało się wydostać z jaskini, wężami, pająkami czy nietoperzami wyposażonymi w trujący jad. Oprócz tego miejsce działań napakowane jest pułapkami, niestabilnym podłożem i innymi rzeczami utrudniającymi życie. By przetrwać musimy używać drabin, wind, lin, podkładać bomby torujące dalszą drogę, zbierać klucze otwierające przejścia i używać flar, które rozświetlają ciemne zaułki.

Tytuł cechuje się bardzo wysokim stopniem trudności. Ginie się często, a sukces zapewnia doskonałe poznanie poziomów. Gra w wersji na konsolę PlayStation 3 umożliwia zabawę dla 6 osób w ramach kooperacji. Wersja na Nintendo Wii nie posiada tego trybu i ma znacznie gorszą oprawę graficzną, niemal identyczną jak oryginał z 1987 roku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Wymagania wiekowe Spelunker HD

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Spelunker HD

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network