Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneXONEPCWiiUPS3PSVPS4SwitchiOSAND
Okładka Teslagrad (XONE)
OkładkaTeslagrad (XONE)

Teslagrad

Dwuwymiarowa platformówka z elementami akcji, osadzona w steampunkowych realiach, w której główną rolę odgrywają elektryczność i magnetyzm.

Logiczne | steampunk | platformówki | 2D | indie

Teslagrad Premiera

13gru2013

PC

11wrz2014

WiiU

2gru2014

PS3 PS4

24lis2015

PSV

9mar2016

XONE

7gru2017

Switch

24paź2018

iOS AND

producent: Rain Games wydawca: Rain Games Strona oficjalna

Teslagrad to oryginalna dwuwymiarowa platformówka z elementami akcji, utrzymana w steampunkowym klimacie. Stworzyło ją studio Rain Games m.in. z myślą o platformie PC, PS3 itd.. Główną rolę odgrywają tutaj elektryczność i magnetyzm. Wcielamy się w rolę młodego chłopca, który uwikłał się w tajemniczy konflikt i zmuszony jest do rozwiązania serii zagadek, wykorzystując w tym celu prawa fizyki.

Fabuła

Historia przedstawiona przez autorów opowiada o zapomnianym zakonie Teslamancer oraz o despotycznym królu, sprawującym od wielu lat rządy żelaznej ręki. Co warte odnotowania, Teslagrad jest całkowicie pozbawiony tekstu i jakichkolwiek dialogów. Cała fabuła oraz wszelkiego rodzaju samouczki pozwalające poznać tajniki gry ukazane są w formie obrazów i elementów otoczenia.

Mechanika

Celem rozgrywki w Teslagrad jest przedostanie się na sam szczyt opuszczonej Tesla Tower, a kluczem do rozwiązania czekających tam na nas zagadek jest odpowiednie manipulowanie elektrycznością i magnetyzmem. Poziom łamigłówek jest bardzo zróżnicowany: od bardzo prostych, z którymi poradzą sobie nawet najmłodsi, do wyjątkowo trudnych i skomplikowanych, które będą nie lada wyzwaniem nawet dla najbardziej wytrwałych graczy. Podczas gry, oprócz rozwiązywania zagadek logicznych, przyjdzie nam zmierzyć się z rozmaitymi wrogami, a w finale pokonać pięciu wymagających bossów.

Technikalia

W wersji na platformę PC, PS3 itd. grafika jest co prawda dwuwymiarowa, ale urzeka swoim pięknem. Podczas zabawy dane nam będzie odwiedzić ponad 100 dopracowanych i ręcznie rysowanych scenerii. Twórcy zaserwowali graczom również charakterystyczny, zapadający w pamięć soundtrack. Stanowi on połączenie klasycznej orkiestry symfonicznej z inspiracjami rosyjskimi, ale możemy w nim odnaleźć również elementy muzyki heavymetalowej i electro.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 0,6 / 10 na podstawie 217 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Teslagrad

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Teslagrad Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PC
WiiU
PS3
PSV
PS4
XONE
Switch
iOS
AND