Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2015, 13:10

Alone in the Dark: Illumination na prawie siedmiominutowym materiale

W sieci pojawił się siedmiominutowy materiał z bety Alone in the Dark: Illumination. To dobra okazja, by zobaczyć, jak prezentuje się w akcji planowana na maj produkcja studia Pure.

Gracze, którzy zakupili Alone in the Dark: Illumination w przedsprzedaży mogą się już cieszyć dostępem do wersji beta, jednak tym, którzy nie skusili się na razie na propozycję studia Pure, pozostaje wyczekiwać nowych materiałów. Jeden z nich niedawno trafił do sieci – to dobra okazja, by sprawdzić, jak w akcji prezentuje się kolejna część kultowej serii horrorów.

Alone in the Dark: Illumination na siedmiominutowym materiale - ilustracja #1

Illumination to szósta odsłona serii Alone in the Dark, zapoczątkowanej w 1992 roku. Cykl, początkowo będący jednym z prekursorów gatunku survival horror, stopniowo zaczął ewoluować w grę akcji. Ostatnia część, stworzona przez Eden Studios, trafiła na półki sklepowe w 2008 roku, jednak nie potrafiła do siebie przekonać graczy i recenzentów, którzy jednym głosem narzekali przede wszystkim na fatalne sterowanie. Najnowsza część serii trafi do graczy w maju, wyłącznie na PC.

Trwający prawie siedem minut materiał z niemieckim komentarzem możecie zobaczyć powyżej. Prezentuje on etap rozgrywany z udziałem Łowcy – jednej z czterech dostępnych w grze klas, specjalizującej się we wszelkiego rodzaju broni palnej. Widać, że Illumination nie ma zamiaru iść w inną stronę, niż wydane w 2008 roku Alone in the Dark: strzelania do wszelkiego rodzaju monstrów jest bardzo dużo, mniejszy nacisk został za to położony na kreowanie niepokojącej atmosfery. Tą buduje przede wszystkim wszechobecny mrok – projekty potworów są bowiem bardzo podobne do tego, co widzieliśmy już w szeregu innych przedstawicieli gatunku, a przez to raczej nie straszą. Warto docenić przy tym solidną oprawę wizualną, stworzoną przy użyciu silnika Unreal Engine 4. Trudno jednak sądzić, by sama grafika mogła wyróżnić dzieło Pure spośród podobnych gier akcji. Miejmy nadzieję, że na majową premierę Alone in the Dark: Illumination wyciągnie jakiegoś asa z rękawa i przywróci serii dawną chwałę.

Dużo strzelania, mniej straszenia – Alone in the Dark: Illumination na razie zapowiada się bardziej na pełnoprawną grę akcji niż na horror. - Alone in the Dark: Illumination na siedmiominutowym materiale - wiadomość - 2015-02-01
Dużo strzelania, mniej straszenia – Alone in the Dark: Illumination na razie zapowiada się bardziej na pełnoprawną grę akcji niż na horror.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Alone in the Dark: Illumination
  2. Alone in the Dark: Illumination w serwisie Steam
  3. Zapowiedź Alone in the Dark: Illumination – miks Alana Wake'a i Left 4 Dead

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

więcej