Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 lutego 2015, 15:55

autor: Adrian Werner

Evolve: Hunters Quest – mobilna gra logiczna trafiła na iOS i Androida

Na iOS i Androida trafiła gra logiczna Evolve: Hunters Quest. Została ona zintegrowana z nadchodzącą konsolową i pecetową strzelanką Evolve, pozwalając na zdobywanie dodatkowych punktów doświadczenia.

Obecnie w modzie jest tworzenie mobilnych produkcji pobocznych przy okazji premier dużych projektów konsolowych i pecetowych. Najnowszym przykładem tego trendu jest wypuszczona właśnie gra logiczna Evolve: Hunters Quest.

Gra dostępna jest w wersjach na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Evolve: Hunters Quest to przedstawiciel popularnego obecnie gatunku gier logicznych typu match-3 wzbogaconych elementami bitewnymi. Gracz obejmuje dowództwo nad niewielką grupą futurystycznych myśliwych polujących na bestie żerujące na obcej planecie. Sama walka odbywa się na ekranie pokrytym siatką z 56 polami, na które wrzucane są różne symbole. Naszym zadaniem jest tworzenie kombinacji minimum trzech tego samego typu.

Jednocześnie górę ekranu zajmuje okienko, na którym wyświetlany jest trójwymiarowy podgląd pola bitwy. Z tym wszystkim zespolony jest system RPG, w ramach którego gromadzimy punkty doświadczenia służące do awansowania myśliwych na kolejne poziomy zapewniające dostęp do coraz potężniejszych umiejętności.

W sumie kampania składa się z ponad stu poziomów, więc zabawy jest całkiem sporo. Dodatkową atrakcją jest możliwość zintegrowania gry z konsolowym i pecetowym Evolve. Dzięki temu sukcesy odnoszone na ekranach dotykowych zapewnią sporo przydatnych ułatwień i bonusowych punktów doświadczenia w nadchodzącej strzelance.