Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2015, 17:30

Triad Wars - godzinny zapis rozgrywki następcy Sleeping Dogs

United Front Games opublikowało trwający godzinę fragment rozgrywki z Triad Wars - planowanego na kwiecień darmowego MMO, osadzonego w tym samym uniwersum, co świetnie oceniane Sleeping Dogs z 2012 roku.

Czy Triad Wars okaże się być godnym następcą Sleeping Dogs? - Triad Wars - godzinny zapis rozgrywki następcy Sleeping Dogs - wiadomość - 2015-02-01
Czy Triad Wars okaże się być godnym następcą Sleeping Dogs?

Od września ubiegłego roku, kiedy to studio United Front Games oficjalnie ujawniło Triad Wars, o nowym projekcie twórców Sleeping Dogs nie mieliśmy zbyt wielu informacji. Teraz jednak twórcy postanowili przerwać milczenie i zaprezentować długi materiał wraz z komentarzem. Możecie go zobaczyć poniżej.

Triad Wars - godzinny zapis rozgrywki następcy Sleeping Dogs - ilustracja #2

Choć Triad Wars nie jest kontynuacją Sleeping Dogs, jest z tym tytułem mocno powiązane – akcja dzieje się bowiem w tym samym uniwersum. Tym razem nie wcielamy się jednak w detektywa pod przykrywką, a w członka triady. Czy taka zmiana, do spółki ze skupieniem się na sieciowych aspektach rozgrywki, wyjdzie deweloperom na dobre? W końcu formuła zastosowana przy Sleeping Dogs przyjęła się doskonale – gra może i nie odniosła spektakularnego komercyjnego sukcesu, ale zyskała sporą rzeszę fanów, wyczekujących na informacje o pełnoprawnej kontynuacji.

Opublikowany fragment rozgrywki został podzielony na dwie części. Razem trwają one ponad godzinę i pokazują wiele aspektów tej sieciowej gry akcji – od rozbijania się szybkimi samochodami i ucieczek przed policją, aż po potyczki z użyciem ryby jako broni białej. Pierwsze, co zwraca uwagę, to dynamiczność tej produkcji: akcja toczy się w bardzo szybkim tempie, a starcia z przeciwnikami następują w bardzo krótkich odstępach. Walka jest zresztą jednym z najbardziej efektownych elementów Triad Wars: oprócz sporego arsenału, będącego głównym tematem zaprezentowanego materiału, mamy do dyspozycji pięści oraz nogi naszego bohatera, a także nieocenione w wielu sytuacjach otoczenie. Oby tylko twórcom udało się odpowiednio dopasować poziom trudności: na chwilę obecną gra wygląda na bardzo łatwą, a do premiery nie pozostało już wiele czasu – United Front Games planuje ukończyć prace do kwietnia. Tytuł ten będą mogli pobrać za darmo posiadacze PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Triad Wars
  2. Oficjalna strona internetowa studia United Front Games