Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Triad Wars (PC)

Triad Wars

Ukierunkowana na zabawę w trybie multiplayer, trzecioosobowa gra akcji będąca sieciową kontynuacją bestsellerowego Sleeping Dogs. Za powstanie gry odpowiada to samo studio deweloperskie United Front Games.

Akcji | TPP | gangsterskie | sandbox | elementy strategiczne | sieciowe | multiplayer | TPS

Okładka Triad Wars (PC)

data premiery gry:

anulowana

PC PS4 XONE

Triad Wars to ukierunkowana na zabawę w trybie multiplayer trzecioosobowa gra akcji, określana jako sieciowy następca takich tytułów jak seria True Crime czy wydany w 2012 roku Sleeping Dogs. Produkcja jest efektem ponownej współpracy firmy Square Enix ze studiem United Front Games, odpowiedzialnym za spory sukces komercyjny tej ostatniej gry.

Akcja gry toczy się w uniwersum znanym ze wspomnianego Sleeping Dogs, czyli na ulicach Hong Kongu, rządzonego przez walczące ze sobą mafijne rodziny. Tym razem jednak nie wcielamy się w działającego pod przykrywką stróża prawa, lecz najprawdziwszego członka jednej z trzech triad, a naszym zadaniem jest zwerbowanie własnego gangu i budowa wpływowego przestępczego imperium. Droga do tego celu nie będzie łatwa i wymagać będzie od gracza eksploracji otwartego świata i realizacji kolejnych misji fabularnych, związanych z praniem brudnych pieniędzy, przemytem, kradzieżami, wymuszeniami i innymi nielegalnymi aktywnościami.

Pełne niebezpieczeństw miasto da nam niejednokrotnie pretekst do użycia perfekcyjnie opanowanych sztuk walki wręcz, jak również szerokiego asortymentu broni palnej. Nie zabraknie także spektakularnych pościgów za kierownicą kradzionych, luksusowych samochodów. Ważnym elementem rozgrywki jest aspekt strategiczny, w którym zajmujemy się zarządzaniem własnym gangiem – werbowaniem i uzbrajaniem poszczególnych członków drużyny oraz rozbudowywaniem własnej siedziby. Jako, że na jednym serwerze rywalizują ze sobą gangi, należące do różnych graczy – twórcy zaimplementowali też możliwość toczenia pojedynków PvP, których celem jest przejęcie terenów opanowanych przez innych grających.

Zgodnie z zamysłem autorów, w grze wykorzystano sprawdzone pomysły z poprzednich gier serii, wzbogacając je zupełnie nowymi rozwiązaniami, których nie udało się wcielić w życie przy okazji prac nad Sleeping Dogs. Dzięki wykorzystanemu silnikowi graficznemu oprawa gry stoi na przyzwoitym poziomie i w niczym nie ustępuje swej bestsellerowej poprzedniczce. Ulice Hongkongu żyją własnym życiem, a miasto stopniowo zmienia się w zależności od decyzji i poczynań graczy. Całość utrzymana jest zaś w specyficznym klimacie azjatyckich filmów akcji spod znaku Johna Woo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Gry podobne do Triad Wars

Wymagania wiekowe Triad Wars

18+

Testujemy Triad Wars – darmowe GTA Online w uniwersum Sleeping Dogs
Testujemy Triad Wars – darmowe GTA Online w uniwersum Sleeping Dogs

Przed premierą 10 maja 2015, 13:00

Zanim rozpoczniemy szturm na którąś z baz, mamy możliwość wypełnienia misji pobocznych, które wydłużają czas przeznaczony na zdobycie wrogiej twierdzy. Wśród zadań występuje m.in. unieszkodliwienie jakiejś grupki, złapanie wskazanego celu czy skradzenie konkurencji samochodu. W trakcie gry trafiłem na kilka różnych przydziałów, ale niestety prawda jest taka, że szybko zaczynają się one powtarzać i po chwili powszednieją. Dodatkowy czasowy bonus oczywiście się przydaje, ale gdyby nie to, najchętniej trzymałbym się od tych aktywności z daleka. Odrobinę więcej emocji gwarantują same szturmy – wpadając do cudzej siedziby, eliminujemy kolejnych opryszków, spośród których część może dysponować np. bronią białą lub palną, dodatkowo utrudniając nam zadanie.

PC
PS4
XONE