Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2014, 08:36

autor: Góral

Triad Wars od twórców Sleeping Dogs zostanie ujawnione w poniedziałek

Studio United Front Games, znane m.in. z ciepło przyjętego sandboksa akcji Sleeping Dogs, ujawniło, że w najbliższy poniedziałek oficjalnie zapowie swój kolejny projekt Triad Wars. Obecnie wiemy jedynie, że ma to być "PC-towa gra online".

Triad Wars będzie PC-tową grą online. - Triad Wars od twórców Sleeping Dogs zostanie ujawnione w poniedziałek - wiadomość - 2014-09-20
Triad Wars będzie PC-tową grą online.

Od momentu zapowiedzi gry Triad Wars w październiku 2013 roku, pracownicy studia United Front Games trzymali buzie na kłódkę i oprócz jednego zdjęcia nie ujawnili żadnych informacji dotyczących swojej nowej produkcji. Do dziś wiedzieliśmy jedynie, że projekt osadzony będzie w tym samym uniwersum co Sleeping Dogs. Sytuacja na szczęście ulegnie zmianie w najbliższy poniedziałek, kiedy to deweloperzy oficjalnie zapowiedzą i zapewne pokażą Triad Wars. Niestety mamy złe wieści dla osób, które liczyły, że będzie to bezpośredni sequel Sleeping Dogs. Nowa produkcja określana jest bowiem mianem „PC-towej gry online”, co oczywiście nie oznacza, że będzie kiepska, niezwiązana z przygodami Wei Shena, itd. Niemniej na singlowego sandboksa nie ma co liczyć.

Warto od razu wspomnieć, że w czerwcu firma Nexon America ujawniła, że wyda w 2015 roku produkcję studia United Front Games, będącą „tytułem free-to-play o jakości gier AAA”. Nazwy nie zdradzono, ale biorąc pod uwagę najnowsze doniesienia, można śmiało zakładać, ze chodziło o Triad Wars.

Nie ma co dalej gdybać, o wszystkim przekonamy się w najbliższy poniedziałek. Przypominam również, że deweloperzy z United Front Games pracują obecnie nad Sleeping Dogs: Definitive Edition, czyli ulepszoną wersją gry z 2012 roku, która ukaże się w Europie 14 października na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC.

Triad Wars od twórców Sleeping Dogs zostanie ujawnione w poniedziałek - ilustracja #2United Front Games to kanadyjskie studio założone w 2007 roku przez byłych pracowników takich zespołów jak Black Box, Rockstar, Radical Entertainment i Volition. Firma ma na swoim koncie kilka autorskich projektów, w tym ModNation Racers i wspomniane w tekście Sleeping Dogs, a także odświeżoną wersję Tomb Raidera z 2013 roku.