Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Firefighters 2014 (PC)
OkładkaFirefighters 2014 (PC)

Symulator Straży Pożarnej PC

Firefighters 2014 | Feuerwehr 2014: Die Simulation

Kolejny przedstawiciel popularnego gatunku gier symulacyjnych, w którym przejmujemy kontrolę nad wykwalifikowaną jednostką straży pożarnej. Wydawcą gry jest specjalizujący się w tego typu produkcjach niemiecki koncern Rondomedia, mający na swoim koncie m.in.

Symulacje | katastroficzne | straż pożarna | pojazdy ratunkowe | ratownictwo | maszyny i urządzenia

Symulator Straży Pożarnej Premiera PC

21maja2014

pudełko PL

20maja2015

producent: VIS Entertainment wydawca: Rondomedia wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Symulator Straży Pożarnej

Fire Commander

Firefighting Simulator: The Squad

Flashing Lights

Feuerwehr 2014: Die Simulation to przedstawiciel popularnego gatunku symulatorów, w którym kierujemy poczynaniami wyspecjalizowanej jednostki straży pożarnej, zajmującej się usuwaniem skutków różnorodnych wypadków, katastrof czy pożarów. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada specjalizująca się w tego typu produkcjach niemiecka firma Rondomedia.

W grze bierzemy udział w kilkunastu scenariuszach, charakteryzujących się zróżnicowaniem poziomu trudności oraz złożonością kolejnych celów misji. Początkowe wyzwania nie wymagają zbyt wielkich umiejętności – przed nami stają bowiem takie zadania, jak ugaszenie pożaru pokoju czy odholowanie zniszczonego samochodu. Wraz z postępami w rozgrywce uzyskujemy jednak dostęp do znacznie ciekawszych scenariuszy – twórcy dają nam możliwość kierowania akcją ratowniczą w wypadku kolejki metra czy też interwencją mającą na celu ugaszenie stodoły pełnej siana i produktów łatwopalnych. Oprócz likwidacji zagrożenia, do naszych obowiązków należy również rozwiezienie wszystkich rannych do szpitali i uprzątnięcie terenu – można więc śmiało stwierdzić, że bierzemy udział w rozbudowanych i kompleksowych akcjach ratowniczych.

Sprawne udzielanie pomocy umożliwia szeroki wachlarz dostępnych pojazdów i maszyn – oprócz zwykłych wozów strażackich i ambulansów w trakcie rozgrywki zyskujemy dostęp do cystern, wozów drabiniastych czy nożyc hydraulicznych. Dodatkowym usprawnieniem jest ponadto możliwość skorzystania z elementów otoczenia, które mogą pomóc w przedostaniu się do rannych osób.

Oprawa wizualna tej produkcji nie odbiega od ogólnie przyjętych w gatunku symulatorów standardów. Zmagania prowadzone są w zróżnicowanych sceneriach – autorzy przygotowali scenariusze rozgrywające się zarówno w centrum miasta, jak i na wsi. Dodatkowym atutem wpływającym na realizm zabawy jest system dynamicznie zmieniającego się ruchu ulicznego.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.6 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Symulator Straży Pożarnej cena w dniu premiery: 64,90 PLN

Wymagania wiekowe Symulator Straży Pożarnej: Odpowiednia dla każdego wieku.

Symulator Straży Pożarnej Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 285 GTX lub lepsza)
  • 5187 MB HDD
  • Windows XP/(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1