Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Firefighting Simulator (PC)

Firefighting Simulator PC

Kolejne dzieło zespołu Astragon Entertainment, który specjalizuje się w tworzeniu symulatorów. Tym razem gracze wcielają się w strażaka i biorą udział w zróżnicowanych akcjach ratowniczych, polegających na gaszeniu pożarów i usuwaniu skutków innych katastrof.

Symulacje | katastroficzne | straż pożarna | ratownictwo

PC Windows
Okładka Firefighting Simulator (PC)

data premiery gry w wersji PC:

grudzień2020

grudzień2020

Steam

Firefighting Simulator na PC jest dziełem firmy Astragon Entertainment. Nie jest to pierwsze spotkanie tego zespołu z symulacjami – deweloperzy mają na swoim koncie choćby Truck Simulation '16, pozwalający graczom wcielić się w rolę kierowcy ciężarówki. Jak sugeruje tytuł, niniejsza produkcja koncentruje się na pracy strażaka. Elementem wyróżniającym ją na tle innych symulatorów jest jednak wykorzystana technologia. Tytuł działa bowiem na silniku Unreal Engine 4.

Mechanika

W Firefighting Simulator na PC gracz wciela się w rolę strażaka biorącego udział w zróżnicowanych akcjach ratowniczych, skupiających się na usuwaniu skutków katastrof i pożarów. Protagonista, działając w towarzystwie pozostałych członków drużyny, walczy z ogniem w różnorodnych rejonach amerykańskich metropolii; w trakcie rozgrywki gasimy pożary w domach jednorodzinnych, rezydencjach, budynkach użytku publicznego, czy też w zakładach przemysłowych.

Zabawa została podzielona na misje, z których każda osadzona jest w innym środowisku, a poziom trudności poszczególnych zadań rośnie w miarę naszych postępów. W trakcie rozgrywki akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a na obraz nałożono specjalny filtr, imitujący noszone przez strażaków gogle ochronne.

Kwestie techniczne

Firefighting Simulator na PC powstawał we współpracy z firmą Rosenbauer Group – jednego z liderów wśród producentów strażackiego sprzętu. Owocem tej kooperacji jest nie tylko prawdziwy, licencjonowany ekwipunek, z którego korzystamy w trakcie gry, lecz również wóz, jakim dostajemy się na miejsce akcji – mowa o Rosenbauer TP3 Pumper. Tytuł działa na silniku graficznym Unreal Engine 4, a wysokiej jakości oprawa graficzna (na czele z bardzo dobrze zaprezentowanym ogniem) może przyciągnąć także graczy niezaznajomionych z tego typu pozycjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Gry podobne do Firefighting Simulator

Wymagania wiekowe Firefighting Simulator

12+

Wymagania sprzętowe Firefighting Simulator

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5 3.4 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R9 270X lub lepsza, Windows 7/8/10