Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Firefighting Simulator: The Squad (PC)
OkładkaFirefighting Simulator: The Squad (PC)

Firefighting Simulator: The Squad PC

Kolejne dzieło zespołu Astragon Entertainment, który specjalizuje się w tworzeniu symulatorów. W Firefighting Simulator: The Squad gracze wcielają się w strażaka i biorą udział w akcjach ratowniczych, polegających na gaszeniu pożarów i usuwaniu skutków innych katastrof.

Symulacje | TPP | katastroficzne | straż pożarna | pojazdy ratunkowe | ratownictwo | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Firefighting Simulator: The Squad Premiera PC

17listopada2020

Steam

17listopada2020

producent: Chronos Unterhaltungssoftware wydawca: astragon Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Firefighting Simulator: The Squad

Fire Commander

Flashing Lights

Autobahn Police Simulator 3

Firefighting Simulator: The Squad to symulator z perspektywy pierwszej osoby, w którym gracz może wcielić się w członka zespołu strażackiego i czynnie uczestniczyć w realistycznie odwzorowanych akcjach. Za jego produkcję odpowiada firma Chronos Unterhaltungssoftware, wydaniem zajęła się natomiast firma Astragon Entertainment – odnoszący sukcesy wydawca gier symulacyjnych na PC, konsole czy platformy mobilne, odpowiadający m. in. za takie tytuły, jak Construction Simulator czy Big Fish. Produkcja Firefighting Simulator odbywała się przy współpracy z firmą Rosenbauer Group – jednym z liderów wśród producentów sprzętu strażackiego. Grę opracowano na silniku Unreal Engine 4. Pojawiające się w niej postacie mówią po angielsku, twórcy zatroszczyli się jednak o polskie napisy.

Mechanika

Gracz wciela się w rolę strażaka i wraz ze swoim zespołem bierze udział w akcjach ratowniczych, skoncentrowanych na usuwaniu skutków katastrof oraz gaszeniu pożarów. W tym celu odwiedza różne części dużego miasta, inspirowanego Wschodnim Wybrzeżem Ameryki Północnej. W grze przemierzamy teren o powierzchni sześćdziesięciu kilometrów kwadratowych, podzielony na dzielnice takie jak strefa przemysłowa, przedmieścia czy centrum – ponad 30 różnorodnych lokacji, z których każda oferuje kilka sposobów na okiełznanie ognia, zarówno w dzień, jak i w nocy. Aby jak najszybciej dotrzeć na miejsce katastrofy, grający może skorzystać z jednego z pięciu licencjonowanych wozów strażackich Rosenbauer America, takich jak TP3 Pumper czy T:Rex z hydrauliczną platformą i dostępem do widoku z kokpitu. Poza pojazdami ma też do dyspozycji autentyczny, licencjonowany sprzęt – kask, buty oraz aparat do oddychania – od takich amerykańskich marek z branży strażackiej jak Cairns, MSA G1 SCBA czy HAIX.

Gra została wzbogacona o realistyczne symulacje wody czy też płomieni, dymu lub ciepła towarzyszących rozprzestrzenianiu się ognia. Na skutek pożaru może też dojść do spięcia, wycieku chemikaliów, jak i eksplozji. W autentyczny sposób ukazano też stopnie zniszczenia, do jakich może doprowadzić niedostatecznie szybko ugaszony ogień. Aby w pełni odtworzyć atmosferę prawdziwej akcji, w Firefighting Simulator zostały również wiernie odtworzone dźwięki syren wozów strażackich.

Chcąc lepiej zaznajomić się z zasadami rozgrywki gracz może skorzystać z obszernego samouczka, ponadto w trakcie gry ma możliwość śledzenia komunikatów radiowych, które pozwolą mu szybciej zorientować się w sytuacji na miejscu wypadku.

Co-op

Gra dostępna jest w trybie single, gdzie gracz bierze udział w misjach wraz z zespołem strażaków prowadzonych przez SI, jak też kooperacji, w którym może ratować życia oraz zwalczać rozprzestrzeniający się ogień z drużyną składającą się maksymalnie z czterech graczy. Decydując się na grę w pojedynkę, grającemu przydzielona zostaje rola dowódcy wykwalifikowanej grupy strażackiej, w przypadku trybu co-op może natomiast przybrać dowolną, najbardziej odpowiadającą mu rolę.

Kwestie techniczne

Firefighting Simulator: The Squad to gra trójwymiarowa, utrzymana w konwencji fotorealistycznej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 9 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Firefighting Simulator: The Squad cena w dniu premiery: 104,99 PLN

Wymagania wiekowe Firefighting Simulator: The Squad: 12+

Firefighting Simulator: The Squad Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4440 3.1 GHz / AMD FX-8150 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon RX 460 lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-3820 3.6 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 5600 XT lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 10 64-bit