Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Emergency 20 (PC)
OkładkaEmergency 20 (PC)

Emergency 20 PC

Kolejna część serii gier strategiczno-symulacyjnych Emergency, w których przejmujemy kontrolę nad jednostkami straży pożarnej, policji, pogotowia oraz służb technicznych, by stawiać czoła skutkom katastrof, klęsk żywiołowych i wypadków.

Strategiczne | RTS | katastroficzne | straż pożarna | policyjne | ratownictwo | kooperacja | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Emergency 20 Premiera PC

31października2017

producent: Sixteen Tons Entertainment wydawca: Sixteen Tons Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Emergency 20 jest kolejną odsłoną popularnego cyklu gier strategiczno-symulacyjnych, w których gracz wciela się w szefa sztabu kryzysowego. Produkcja jest swego rodzaju kompilacją najlepszych elementów, jakie pojawiły się w serii na przestrzeni dwudziestu lat, poddanych rozmaitym zabiegom upiększającym i odmładzającym. Tytuł, za którego opracowaniem stoi odpowiedzialne za rozwój marki studio Sixteen Tons Entertainment, pojawił się na platformie PC.

Mechanika

W trakcie rozgrywki w Emergency 20 przejmujemy kontrolę nad jednostkami straży pożarnej, policji, pogotowia oraz służb technicznych, które muszą się uporać ze skutkami rozmaitych wypadków, klęsk żywiołowych i katastrof. Naszym zadaniem jest nie tylko zabezpieczenie terenu oraz udzielenie pomocy wszystkim poszkodowanym, lecz również posprzątanie miejsca po zakończeniu akcji.

Zmagania toczą się w czasie rzeczywistym, a z uwagi na fakt, że w trakcie kolejnych misji dysponujemy ograniczonymi zasobami sprzętowymi i ludzkimi, sukces zapewnia przede wszystkim zdolność szybkiego podejmowania decyzji. W grze znalazły się trzy poziomy trudności, co pozwala na dostosowanie skomplikowania kolejnych wyzwań do indywidualnych preferencji i umiejętności gracza.

Tryby gry

Na wydane na platformie PC Emergency 20 składają się trzy kampanie z wcześniejszych części serii, czyli Emergency 5, Emergency 2016 oraz Emergency 2017, a także dziesięć klasycznych misji ze starszych odsłon cyklu, które zostały zremasterowane zarówno pod kątem mechaniki rozgrywki, jak i oprawy wizualnej. Poza tym gra oferuje możliwość zabawy w trybie Free Play, gdzie nie musimy się przejmować narzuconymi z góry ograniczeniami, a także w opartym na współpracy trybie multiplayer. Dopełnieniem tego wszystkiego są materiały wideo zza kulis produkcji, okraszone komentarzem jednego z głównych deweloperów – Ralpha Stocka.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Emergency 20 prezentuje przyzwoity poziom wykonania – elementy otoczenia i modele pojazdów wykorzystywanych przez poszczególne jednostki dopracowano z dbałością o detale, a uwagę zwracają również efekty cząsteczkowe towarzyszące katastrofom, na przykład w postaci realistycznie animowanego ognia oraz dymu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Emergency 20

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.