Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Emergency 5 (PC)

Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5 PC

Emergency 5

Piąta pełnoprawna część popularnej strategii RTS, poświęconej pracy służb ratowniczych. Seria zadebiutowała w 1998 roku, a za powstanie jej kolejnej odsłony odpowiadają ponownie twórcy cyklu z niemieckiego studia Sixteen Tons Entertainment.

Strategiczne | RTS | katastroficzne | ratownictwo

PC Windows
Okładka Emergency 5 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28listopada2014

5grudnia2014

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Emergency 5 to kolejna odsłona cyklu popularnych strategii, w których zadaniem gracza jest walka ze skutkami katastrof i wypadków. Produkcję opracowało niemieckie studio Sixteen Tons Entertainment, czyli ten sam zespół, który odpowiadał za stworzenie czterech pierwszych części serii.

W grze ponownie wcielamy się w dowódcę organizacji ratunkowej, w skład której wchodzi straż pożarna, policja, ratownicy medyczni i ekipy służb technicznych. Nasi podwładni do wykonywania swoich obowiązków wykorzystują m.in. ponad dwadzieścia typów pojazdów lądowych oraz maszyn latających. Akcja toczy się w trzech miastach – Monachium, Hamburgu i Berlinie. W specjalnej Edycji Deluxe dodatkowo dostępna jest także Kolonia.

Każda metropolia posiada własną kampanię, w trakcie której zajmujemy się zarówno walką ze skutkami małych wypadków, jak i wielkich katastrof. Kampanie są rozległe, a zabawę dodatkowo wydłuża tryb kooperacyjny, w którym maksymalnie cztery osoby wspólnymi siłami muszą zmierzyć się z trudnymi wyzwaniami. Ponadto po raz pierwszy w historii serii pojawiła się możliwość rywalizacji z innymi użytkownikami. Twórcy umożliwili także graczom możliwość rozgrywki w trybie piaskownicy, korzystając z jednej z trzech odblokowywanych w trakcie rozgrywki map (czterech w wersji Deluxe).

Emergency 5 imponuje oprawą wizualną. Autorzy nie tylko opracowali nowy silnik, ale również stworzyli większość elementów graficznych oraz animacji od podstaw. Dodatkową atrakcją jest ulepszony interfejs użytkownika oraz potężny edytor, który pozwala graczom na tworzenie nowych map i misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 286 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 64,90 PLN

Gry podobne do Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5

Klasyfikacja PEGI Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad 2.4 GHz/AMD Phenom 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/ Radeon HD 6850 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 3.2 GHz/AMD Phenom II X4 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce 660 Ti/Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8 64-bit
Recenzja gry Emergency 5 - symulator misji ratunkowych sam wymaga pomocy
Recenzja gry Emergency 5 - symulator misji ratunkowych sam wymaga pomocy

Recenzja 4 grudnia 2014, 15:05

Personel medyczny również nie należy do najbardziej ogarniętych – panowie z noszami po zapakowaniu rannego na łoże potrafią stać i czekać w nieskończoność na nasz rozkaz powrotu do karetki. W końcu co innego można zrobić z rannym na noszach – może zorganizować lekarską masę krytyczną? Równie krótkowzrocznie postępują strażacy z wężami gaśniczymi – nieważne, że kilka metrów dalej w najlepsze hajcuje się pół hektara lasu, grunt, że jedno drzewko po ugaszeniu jest schładzane w obawie przed nawrotem ognia. Przezabawnie prezentują się także obławy duetu policjantów na pojedynczych rzezimieszków, które częściej przypominają poczynania Flipa i Flapa aniżeli profesjonalną akcję. Nawet jeśli jeden z funkcjonariuszy skutecznie zaaplikuje przestępcy gaz pieprzowy, to zanim partner z radiowozu zabierze się do skuwania delikwenta kajdankami, cały „czar” pryska i rozpoczyna się jednocześnie efektowny pojedynek na gołe pięści.