Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2014, 11:45

autor: Adrian Werner

Emergency 5 - nowa odsłona strategii ratunkowych ukaże się jesienią

Firma Deep Silver i studio Sixteen Tons Entertainment zapowiedziały Emergency 5, czyli kolejną odsłonę serii popularnych strategii traktującej o pracy ekip ratunkowych. Gra zaoferuje nowy silnik graficzny, cztery miasta oraz rozbudowane opcje multiplayer.

Grę napędza nowy silnik graficzny. - Nadchodzi Emergency 5 - dowództwo nad służbami ratunkowymi obejmiemy jesienią - wiadomość - 2014-08-07
Grę napędza nowy silnik graficzny.

Deep Silver to kolejna firma, która postanowiła zapowiedzieć nowy projekt na kilka dni przed startem tegorocznej edycji targów Gamescom. Wydawca właśnie oficjalnie ujawnił Emergency 5, czyli najnowszą odsłonę cyklu popularnych strategii, w których zadaniem gracza jest walka ze skutkami katastrof i wypadków. Produkcja powstaje w niemieckim studiu Sixteen Tons Entertainment, czyli tym samym zespole, który odpowiadał za poprzednią część serii. Na potrzeby tego tytułu autorzy opracowali zupełnie nowy silnik graficzny i była to raczej słuszna decyzja, gdyż pierwsze screeny prezentują się bardzo atrakcyjnie. W planach jest wyłącznie wersja pecetowa, a premiera została zaplanowana na 30 października tego roku. Na razie wszystkie informacje pochodzą z mediów niemieckich, więc nie wiemy, czy gra ukaże się tego samego dnia również w innych krajach.

W Emergency 5 ponownie wcielimy się w szefa fikcyjnej organizacji ratunkowej, pod kontrolą którego znajdują się oddziały strażaków, policjantów, ratowników medycznych oraz specjalistów od usuwania szkód technicznych. Nasi podwładni do wykonywania poleceń wykorzystają m.in. dwadzieścia typów pojazdów oraz maszyn latających. Akcja toczyć się będzie w trzech miastach – Monachium, Hamburgu i Berlinie. Do sprzedaży trafi także Edycja Deluxe, dodatkowo zawierająca Kolonię.

Nadchodzi Emergency 5 - dowództwo nad służbami ratunkowymi obejmiemy jesienią - ilustracja #2

Każda metropolia otrzyma własną kampanię, w trakcie której zajmiemy się zarówno walką z małymi wypadkami, jak i wielkimi katastrofami. Mapy mają być dynamicznymi systemami, gdzie dzięki zaawansowanym symulacjom nasze sukcesy i porażki drastycznie wpłyną na sytuację w całych miastach.

Autorzy chwalą się, że kampania starczy na setki godzin zabawy. Poza samotną zabawą dostępny będzie również tryb kooperacyjny, w którym maksymalnie cztery osoby wspólnymi siłami zmierzą się z arcytrudnymi wyzwaniami. Ponadto po raz pierwszy w historii serii pojawi się opcja rywalizowania z innymi użytkownikami, choć na razie nie zdradzono żadnych konkretów na ten temat.

Emergency 5 ma imponować oprawą wizualną. Autorzy nie tylko opracowali nowy silnik, ale również każdy element graficzny został stworzony od podstaw. Nie wykorzystano niczego z poprzednich odsłon. Dodatkową atrakcją ma być mocno ulepszony interfejs użytkownika oraz potężny edytor, który pozwoli graczom na tworzenie nowych map i misji.

  1. Emergency 5 – oficjalna strona gry

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5

Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5