Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka Arma Tactics (iOS)
OkładkaArma Tactics (iOS)

Arma Tactics

Spin-off popularnej strzelanki pierwotnie dedykowany urządzeniom mobilnym. W grze wcielamy się w dowódcę niewielkiego oddziału żołnierzy sił specjalnych i ruszamy na pole walki. Twórcy oddali do dyspozycji tryb fabularny, a także zadania z losowo generowanymi celami.

Strategiczne | turowe | współczesne konflikty | taktyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arma Tactics Premiera

4wrz2013

AND

6wrz2013

iOS

1paź2013

PC

Arma Tactics to gra strategiczna przygotowana przez studio Bohemia Interactive, znane z takich gier jak Operation Flashpoint, Take On Helicopters czy też seria Arma. Nie jest to pełnoprawna odsłona popularnej strzelanki, lecz jej spin-off.

Tytuł pozwala wcielić się w dowódcę czteroosobowego oddziału żołnierzy sił specjalnych. Rozgrywka odbywa się w turach, umożliwiając dowolne prowadzenie swoich podopiecznych. Można wykorzystać elementy otoczenia, skradając się i atakując przeciwnika z zaskoczenia. Da się również bezpośrednio wkroczyć na teren wroga, siejąc spustoszenie w jego oddziałach. Do dyspozycji oddano kilka trybów gry, w tym kampanię fabularną i wyzwania, w czasie których cele generowane są losowo.

Wraz z postępami w zabawie otrzymujemy możliwość ulepszania broni. Zdobywając doświadczenie, gracz rozwija żołnierzy, a także uzyskuje dostęp do nowych przedmiotów, które ułatwiają rozgrywkę w późniejszych misjach.

Akcja została ukazana w rzucie izometrycznym, zapewniając dobrą widoczność na polu walki. Oprawa graficzna na komputerach PC nie należy do najbardziej efektownych, jednak wersja na urządzenia mobilne, wykorzystująca możliwości układu Nvidia Tegra, jest jedną z najładniejszych produkcji w swojej klasie.

Pierwotnie gra ukazała się na urządzeniach przenośnych działających pod kontrolą systemu operacyjnego Android. W późniejszym czasie wypuszczono edycję dla konsoli Nvidia Shield, smartfonów i tabletów firmy Apple (iPhone, iPad), a także komputerów PC.

Ostatnia modyfikacja 26 maja 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 2,2 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Arma Tactics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Arma Tactics Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
  • łącze internetowe
PC
iOS
AND