Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Emergency 2016 (PC)
OkładkaEmergency 2016 (PC)

Symulator misji ratunkowych: Emergency 2016 PC

Emergency 2016

Rozszerzona edycja gry strategiczno-symulacyjnej Emergency 5 autorstwa studia Sixteen Tons Entertainment.

Strategiczne | RTS | katastroficzne | ratownictwo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Symulator misji ratunkowych: Emergency 2016 Premiera PC

15października2015

pudełko PL

27listopada2015

producent: Sixteen Tons Entertainment wydawca: Deep Silver / Plaion wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Symulator misji ratunkowych: Emergency 2016

Police Simulator: Patrol Officers

Emergency 2012

Police Simulator: Patrol Duty

Emergency 2016 to rozgrywana w czasie rzeczywistym gra strategiczno-symulacyjna, należąca do popularnej budżetowej serii Emergency, zapoczątkowanej jeszcze w 1998 roku. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku edycji 2012 nie mamy tu jednak do czynienia z pełnoprawną odsłoną cyklu, ale rozszerzonym wydaniem gry Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5. Za powstanie gry odpowiada ponownie niemieckie studio Sixteen Tons Entertainment, pracujące nad rozwojem serii od momentu jej powstania. Tytuł ukazał się na platformie PC.

Fabuła

W grze stajemy po raz kolejny na czele zespołu wyspecjalizowanych jednostek ratunkowych, w tym straży pożarnej, policji, pogotowia oraz służb technicznych. Naszym zadaniem jest zaś stawianie czoła kolejnym wypadkom, klęskom żywiołowym i innym zagrożeniom, pojawiającym się na terenie czterech niemieckich metropolii: Berlina, Kolonii, Monachium oraz Hamburga.

Mechanika

Sama mechanika rozgrywki nie zmieniła się w porównaniu z bazową grą Emergency 5. Rolą graczy pozostaje sprawne i szybkie reagowanie na rozwój sytuacji oraz koordynacja działań poszczególnych jednostek ratunkowych. Każda z kolejnych misji gry skupia się na innym, tragicznym w skutkach wydarzeniu, a w toku zabawy sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, zmuszając gracza do podejmowania trudnych decyzji oraz szeregu opcjonalnych zadań dodatkowych. W każdym przypadku liczy się nie tylko szybkość działania, ale i zminimalizowanie liczby potencjalnych ofiar – ich zbyt duża ilość oznacza bowiem konieczność powtórzenia misji.

Emergency 2016 zawiera pełen zestaw kampanii i scenariuszy, dostępnych wcześniej w Emergency 5 Deluxe (w tym dodatkowe miasto: Kolonię) oraz wszystkie aktualizacje, wydane już po premierze gry macierzystej. W grze pojawił się także niedostępny wcześniej pojazd. Główną atrakcją Emergency 2016 jest jednak zupełnie nowa mini-kampania Plaga w Kolonii, opowiadająca o walce z epidemią tzw. czarnej śmierci, czyli dżumy. Rozpoczyna się ona od unikalnego scenariusza, którego akcję osadzono w XIV-wiecznej Kolonii, a gracze muszą zmierzyć się z groźną chorobą, korzystając oczywiście wyłącznie z dostępnych w owym czasie środków. W dalszym ciągu gry, śmiertelna epidemia powraca w czasach współczesnych, a zadaniem grających jest zapobieżenie jej rozprzestrzenieniu na obszarze czterech kolejnych metropolii.

Tryby gry

Pod względem trybów gry Emergency 2016 nie różni się od Emergency 5, tak więc oprócz klasycznej kampanii przeznaczonej do zabawy w pojedynkę, gra oferuje także – wprowadzony w „piątce” po raz pierwszy w historii serii – rozbudowany tryb multiplayer, w którym gracze mierzą się z rozmaitymi zagrożeniami współpracując lub rywalizując między sobą.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Emergency 2016 nie zmieniła się w porównaniu z poprzednią, pełnoprawną odsłoną cyklu. Deweloperzy ze studia Sixteen Tons skupili się bowiem przede wszystkim na zaimplementowaniu wszystkich dotychczasowych poprawek technicznych oraz stworzonych na potrzeby gry, nowych scenariuszach.

Ostatnia modyfikacja 12 listopada 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Symulator misji ratunkowych: Emergency 2016 cena w dniu premiery: 74,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Symulator misji ratunkowych: Emergency 2016

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Symulator misji ratunkowych: Emergency 2016 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Quad Core 2.66 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 550 Ti/Radeon HD 6670
 • 18 GB HDD
 • Windows 7 SP1/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Quad Core 3.20 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce 660 Ti/Radeon HD 7950
 • 18 GB HDD
 • Windows 7 SP1/8.1/10 64-bit