Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2015, 22:00

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16-22 listopada 2015 r.)

W minionym tygodniu na rynek trafiły dwie wyczekiwane produkcje autorstwa rodzimych deweloperów. Poznaliśmy również daty polskich premier kilku nadchodzących gier.

Polska taktyczna turówka Hard West zadebiutowała na rynku. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16-22 listopada 2015 r.) - wiadomość - 2015-11-23
Polska taktyczna turówka Hard West zadebiutowała na rynku.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Symulator misji ratunkowych: Emergency 2016

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16-22 listopada 2015 r.) - ilustracja #2

Firma Cenega poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra Symulator misji ratunkowych: Emergency 2016, czyli rozszerzona i ulepszona wersja Emergency 5. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i trafi do sprzedaży 27 listopada tego roku w polskiej (dubbing) i angielskiej wersji językowej.

Dragon's Dogma: Dark Arisen na PC

Cenega wyda w naszym kraju również Dragon's Dogma: Dark Arisen, czyli rozszerzoną wersję udanego RPG akcji studia Capcom z 2012 roku. Gra zmierza na pecety i zadebiutuje w Polsce 22 stycznia przyszłego roku w oryginalnej angielskiej wersji językowej.

Warto wspomnieć, że Dragon's Dogma: Dark Arisen dostępne jest także na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, ale te edycje trafiły do sprzedaży w Polsce ponad dwa lata temu.

Pozostałe wieści

Premiera Hard West

Do sprzedaży trafił jeden z najważniejszych polskich projektów ostatnich miesięcy, czyli Hard West. Jest to turówka w stylu XCOM, której akcja toczy się w realiach ponurej wersji Dzikiego Zachodu, wzbogaconej licznymi elementami fantastycznymi.

Produkcja została opracowana przez warszawskie studio CreativeForge Games i dostępna jest wyłącznie na pecety. Zainteresowanym grą polecamy zapoznanie się z nasza recenzją:

  1. Recenzja gry Hard West - polska odpowiedź na XCOM?

Premiera Real Boxing 2 Creed

Inną polską produkcją, która zadebiutowała na rynku, było Real Boxing 2 Creed, czyli mobilna gra pięściarska studia Vivid Games. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i ukazał się w wersjach na systemy iOS oraz Android.

CI Games zmniejsza straty; otrzyma odszkodowanie od Bandai Namco

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16-22 listopada 2015 r.) - ilustracja #5

Firma CI Games opublikowała raport podsumowujący wyniki finansowe za pierwsze dziewięć miesięcy tego roku. W tym okresie przychody wyniosły 11,5 milionów złotych. Nie wystarczyło to do uzyskania zysku i strata wyniosła 7,4 mln zł. Jest jednak wyraźnie niższa niż 20,2 milionów złotych strat w okresie od 1 stycznia do 30 września ubiegłego roku.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że CI Games wkrótce otrzyma 2,3 mln dolarów odszkodowania od firmy Bandai Namco z tytułu zawyżenia przez nią rezerwy na przyszłe redukcje cen. Kwota ta została ustalona w ramach pozasądowej ugody pomiędzy obydwoma podmiotami.

Sprzedaż czasopism branżowych w sierpniu 2015 roku. CD-Action z ponad 9% spadkiem zainteresowania

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16-22 listopada 2015 r.) - ilustracja #6

Ukazał się raport Związku Kontroli Dystrybucji Prasy z wynikami sprzedaży magazynów branżowych za sierpień tego roku. Najpopularniejszym czasopismem tradycyjnie okazało się CD-Action, które rozeszło się w 85 936 egzemplarzach. Oznacza to jednak, że sprzedaż spadła o 9,2% w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Również na samym dole rankingu obyło się bez zmian i ponownie najgorszej poradził sobie magazyn Chip, którego sprzedaż spadła o 30% - do 9 859 egzemplarzy.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16-22 listopada 2015 r.) - ilustracja #7

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (16-20 listopada 2015)
  2. Assassin's Creed: Syndicate zawitało na pecety
  3. Niech Moc będzie z polskimi graczami - premiera Star Wars: Battlefront
  4. Najnowszy Symulator Farmy 2016 w sklepach
  5. Total War: Rome II - Edycja Sparty od dziś w sprzedaży
  6. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 21-22 listopada