Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2015, 20:10

autor: Norton

Pierwsza łatka do Fallouta 4 dostępna

Pierwsze uaktualnienie (wersja beta) do czwartej części Fallouta jest już dostępne dla użytkowników Steama. Kilka problemów zostało naprawionych, ale fani na w pełni dopieszczoną wersję łatki będą musieli jeszcze poczekać.

Pierwsza łatka do Fallouta 4 dostępna - ilustracja #1

 

Bethesda ogłosiła wydanie pierwszej beta-łatki (1.2.33) do Fallouta 4. Należy nadmienić, że wspomniane uaktualnienie w tej chwili dostępne jest jedynie dla posiadaczy konta Steam.

Wprowadzone uaktualnienia nie należą do czysto kosmetycznych, bowiem prócz naprawienia (wielu) drobnych błędów (takich jak crash psujący pliki zapisu) i niedociągnięć (związanych również z misjami) graczom zapewniona została między innymi możliwość bindowania klawiszy numerycznych (mańkuci mogą odetchnąć z ulgą). Spatchowana wersja najnowszego dzieła Bethesdy powinna też działać stabilniej, ponieważ duży nacisk położono na optymalizację. Pełen wykaz zmian i udogodnień znajdziecie tutaj. Liczba bugów, jakie mogą skutecznie zniechęcić graczy do dalszej rozgrywki jest wszakże wciąż na tyle duża, że kolejne (według zapowiedzi twórców – znacznie mniejsze) poprawki są jedynie kwestią czasu.

Implementacja patcha w kilku krokach: po zalogowaniu się na konto Steam kilkamy prawym przyciskiem myszy na posiadanego w swojej bibliotece Fallouta, następnie wybieramy Właściwości i Beta. Teraz pozostaje tylko wybranie interesującej nas łatki, potwierdzenie ściągnięcia i (po kilku minutach oczekiwania) możemy już cieszyć się z uaktualnionej wersji naszego postapo „rolpleja”.

Jak informowaliśmy w naszym artykule, naturalnym rozwinięciem beta-łatki będzie jej pełna wersja, która w ostateczności trafi również na konsole. Według słów osób decyzyjnych z Bethesda Softworks tego typu praktyki (które sprawdziły się w przeszłości) pozwalają na szybsze i skuteczniejsze wyeliminowanie błędów. O owych błędach (a także plusach i zaskakująco wielu problemach Fallouta numer 4 możecie przeczytać w naszej recenzji.)