Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2015, 15:02

autor: Góral

Hard West - polski western zadebiutuje dziś na PC-tach

Dziś wieczorem w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC ukaże się polska strategia taktyczna Hard West od studia CreativeForge Games. W produkcji trafimy na Dziki Zachód (a właściwie Dziwny Zachód) i wcielimy się w niejakiego Warrena, który stara się zemścić na swoich oprawcach.

W październiku informowaliśmy, że polska turowa gra strategiczna Hard West ukaże się na komputerach PC 4 listopada bieżącego roku. Twórcom ze studia CreativeForge Games nie udało się jednak dotrzymać tego terminu. Na szczęście opóźnienie nie okazało się strasznie wielkie i dziś wieczorem produkcja ukaże się w cyfrowej dystrybucji. Tytuł dostępny będzie w większości tego typu sklepów (Steam, GOG, Humble Store itd.) w cenie wynoszącej 19,99 euro (około 85 zł). Jeszcze przez kilka godzin możecie go jednak kupić z 20% zniżką, czyli za 15,99 euro (około 68 zł). Jak na rodzimą grę przystało, Hard West ukaże się w polskiej wersji językowej (napisy).

Hard West to nie pierwszy polski western. - Hard West - polski western zadebiutuje dziś na PC-tach - wiadomość - 2015-11-18
Hard West to nie pierwszy polski western.
Hard West w skrócie:
 • Turowa strategia z akcją osadzoną na Dzikim Zachodzie
 • Zadebiutuje dziś na komputerach PC
 • Gra stworzona przez polskie studio CreativeForge Games

Z pewnością części z Was Hard West jeszcze nie obiło się o uszy, więc warto przytoczyć kilka podstawowych informacji na temat tego projektu. Przede wszystkim jest to taktyczna strategia w stylu serii XCOM, której akcja została osadzona na terenie Dzikiego Zachodu. Nie jest to jednak to samo miejsce, które znamy chociażby z rozmaitych filmów, gdyż podczas przygody musimy mierzyć się nie tylko z ludźmi, ale także z nadprzyrodzonymi siłami. Głównym bohaterem jest niejaki Warren, który, jak głosi oficjalny opis produkcji, „musi brutalnie rozprawić się z tymi, którzy wyrządzili mu krzywdę”.

Rozgrywkę obejrzycie poniżej, a dodatkowo przypominam wymagania sprzętowe, które musi spełnić Wasz komputer, jeżeli chcecie zatopić się w świat Hard West.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 2.6 GHz / Intel Core 2 Quad 2.6 GHz;
 • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 10, układ pokroju Radeon HD 4670 (512 MB) / GeForce GT 430 (1024 MB);
 • Pamięć: 4 GB RAM;
 • Twardy dysk: 6 GB wolnego miejsca;
 • System operacyjny: Windows Vista/7/8/10.

Zalecane wymagania sprzętowe:

 • Procesor: AMD Athlon II X4 3.1 GHz / Intel Core i5 3 GHz;
 • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 10, układ pokroju Radeon R7 260X (2 GB) / GeForce GTX 550 Ti (1 GB);
 • Pamięć: 6 GB RAM.
Hard West - polski western zadebiutuje dziś na PC-tach - ilustracja #3
Hard West - polski western zadebiutuje dziś na PC-tach - ilustracja #4