Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2015, 17:50

autor: Pirlond

Nie lubisz systemu dialogowego w Falloucie 4? Zainstaluj nowy mod

W internecie pojawił się ciekawy mod do Fallouta 4, który powinien szczególnie przypaść do gustu osobom narzekającym na zaimplementowany w grze system dialogowy. Po instalacji modyfikacji na liście dostępnych wypowiedzi pojawiają się kwestie, które główny bohater rzeczywiście wygłosi.

Nowa modyfikacja Fallouta 4 zastępuje słowa klucze pełnymi wypowiedziami. - Nie lubisz systemu dialogowego w Falloucie 4? Zainstaluj nowy mod - wiadomość - 2015-11-18
Nowa modyfikacja Fallouta 4 zastępuje słowa klucze pełnymi wypowiedziami.

W wydanym kilka dni temu Falloucie 4 twórcy zawarli nowy system dialogowy znacząco odbiegający od tego, co znamy z poprzednich części cyklu czy wcześniejszych gier Bethesdy. Zamiast listy pełnych wypowiedzi na ekranie wyświetlają się tylko krótkie określenia – „tak”, nie”, „sarkazm” oraz „nie wiem”. W rzeczywistości jednak nigdy nie wiadomo, co się dokładnie za nimi kryje. Wiele osób narzeka na ten mechanizm (w tym nasz recenzent), bo po prostu nie wiedzą, co dokładnie powie kierowana przez nich postać. A bardzo często wygłoszona kwestia nie pokrywa się z tym, co gracze chcieliby zadeklarować. Dwóch fanów znanych w internecie jako Shadwar i Cirosan postanowiło poradzić sobie z tym problemem i opracowało mod, który zastępuje wspomniane wyżej słowa klucze schowanymi za nimi zdaniami.

Program numeruje też poszczególne opcje dialogowe, dzięki czemu prowadzenie rozmów wygląda teraz podobnie jak w przypadku Fallouta 3 i Fallouta: New Vegas. Oczywiście modyfikacja dostępna jest tylko na komputerach osobistych i posiadacze konsol Xbox One oraz PlayStation 4 muszą obejść się smakiem. Podobnie zresztą jak osoby grające w polską edycję produkcji – mod działa (przynajmniej na razie, bo być może zmieni się to w przyszłości) tylko z angielską wersją językową.

Fallout 4 to kolejna odsłona popularnej postapokaliptycznej serii RPG-ów, przy czym trzecia stworzona pod skrzydłami Bethesdy. Tym razem akcja osadzona jest na terenie zniszczonego w trakcie wojny nuklearnej Bostonu, a gracze wcielają się w wykreowaną przez siebie na początku zabawy postać, która budzi się po 200 latach z kriogenicznego snu.