Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2015, 18:26

autor: Góral

Deus Ex: Rozłam Ludzkości zalicza półroczne opóźnienie

Studio Eidos Montreal poinformowało, że gra Deus Ex: Rozłam Ludzkości nie ukaże się w lutym 2016 roku. Deweloperzy postanowili przełożyć premierę na sierpień, by bardziej dopracować wyczekiwaną produkcję.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości zalicza półroczne opóźnienie - ilustracja #1

David Anfossi, szef studia Eidos Montreal, poinformował na oficjalnej stronie gry Deus Ex: Rozłam Ludzkości (Deus Ex: Mankind Divided), że produkcja zaliczy spore opóźnienie. Pierwotnie miała się ona ukazać na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC w lutym 2016 roku, jednak premierę przesunięto na 23 sierpnia 2016 roku. Powody tak dużej obsuwy nie są zbytnio zaskakujące – twórcy chcą nie tylko spełnić wysokie wymagania fanów, ale także je przekroczyć. Na to wszystko potrzeba jednak czasu, a dokładniej pisząc, 6 dodatkowych miesięcy.

„Ta gra to dużą część naszego życia i nie chcemy iść na żadne kompromisy w sprawie jej jakości (…) Praca nad Deus Ex: Mankind Divided to duża odpowiedzialność, ale też wielki przywilej. Jesteśmy zdeterminowani, by dostarczyć najlepszą grę, jaką tylko możemy” – stwierdził Anfossi.

Z jednej strony wielka szkoda, gdyż tytuł zapowiada się bardzo dobrze i z chęcią niejeden z nas położyłby na nim dłonie nawet dziś. Z drugiej, jest to z pewnością lepsze rozwiązanie niż wypuszczanie niedopracowanej gry. Tak czy siak, innego wyjścia nie ma i trzeba czekać.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości w skrócie:
  • Kolejna część popularnej serii cyberpunkowych gier RPG akcji
  • Produkcja tworzona jest przez studio Eidos Montreal
  • Ukaże się 23 sierpnia 2016 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One i PC-tach

Deus Ex: Rozłam Ludzkości będzie kolejną odsłoną popularnej serii cyberpunkowych gier RPG akcji i bezpośrednią kontynuacją Buntu Ludzkości z 2011 roku. Akcja produkcji rozgrywać ma się dwa lata po wydarzeniach ukazanych w poprzedniej odsłonie, a głównym bohaterem ponownie zostanie pracujący dla Interpolu Adam Jensen. Podczas rozgrywki mamy odwiedzić różne zakątki globu, a naszym głównym zadaniem będzie walka z terroryzmem.

Gameplay ma spore szanse przypaść do gustu miłośnikom wcześniejszej części, gdyż opierać będzie się na podobnych patentach, przy czym zostanie oczywiście ulepszony, m.in. o nowe modyfikacje ciała i większą swobodę działania.