Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2015, 19:37

autor: Renox

Back to Dinosaur Island - Crytek udostępnił na Steam demo technologiczne swojego VR

Firma Crytek udostępniła graczom demo technologiczne Back to Dinosaur Island, które za darmo można pobrać za pośrednictwem Steama. Projekt prezentuje rzeczywistość wirtualną i jest kompatybilny z goglami Oculus Rift Development Kit 2 oraz modelami późniejszymi. Całość wymaga do płynnego działania bardzo mocnej konfiguracji sprzętowej.

W ramach imprezy GDC 2015 studio Crytek zaprezentowało interesujące, widowiskowe demo technologiczne Back to Dinosaur Island, które powstało z wykorzystaniem silnika CryEngine. Materiał zrobił na większości graczy bardzo pozytywne wrażenie, podobnie zresztą jak kilkumiesięczna już deklaracja wspomnianego dewelopera, w której obiecał on przygotować wiele różnych produkcji w oparciu o rzeczywistość wirtualną. To jednak wciąż pozostaje pieśnią przyszłości, podczas gdy już teraz zainteresowani mogą na własnej skórze wypróbować wspomniane wyżej demo.

Crytek zdecydował się udostępnić projekt Back to Dinosaur Island, który za darmo można pobierać od dzisiaj za pośrednictwem platformy Steam. Całość wymaga do działania oczywiście gogli Oculus Rift – począwszy od wersji Development Kit 2 wzwyż. To jednak nie wszystko. Aby przetestować całość w domowym zaciszu, każdy zainteresowany musi posiadać naprawdę mocnego peceta, co automatycznie czyni rzeczoną rozrywkę przeznaczoną dla wąskiego grona wybrańców. Minimalne wymagania sprzętowe prezentują się bowiem następująco:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i7-2600K CPU 3.40GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta grafiki: NVIDIA GTX 980 lub AMD Radeon R9 290
  • DirectX: Wersja 11
  • HDD: 2 GB

Demo technologiczne Back to Dinosaur Island to próbka tego, czego gracze mogą spodziewać się po zapowiedzianym w czerwcu tego roku Robinson: The Journey. Produkcja tworzona jest z myślą o urządzeniach rzeczywistości wirtualnej, a dzięki wykorzystaniu najnowocześniej technologii CryEngine zapewnić ma bardzo szczegółową oprawę wizualną. Szczegóły na temat tego tytułu znajdziecie w obu podlinkowanych materiałach.