Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2015, 20:31

autor: Pirlond

Darkest Dungeon ukaże się wiosną na PS4 i PS Vitę

Przedstawiciele studia Red Hook ujawnili przybliżoną datę premiery gry Darkest Dungeon w wersji na PlayStation 4 i Vitę. O ile najnowszy projekt deweloperów ukaże się na PC w styczniu, posiadacze na konsol Sony na swoje wydanie będą musieli poczekać do wiosny.

Na Darkest Dungeon w wersji na konsole Sony trzeba będzie poczekać nieco dłużej. - Darkest Dungeon w wersji na PS4 i Vitę ukaże się wiosną - wiadomość - 2015-11-18
Na Darkest Dungeon w wersji na konsole Sony trzeba będzie poczekać nieco dłużej.

Darkest Dungeon to przedstawiciel gatunku tak zwanych dungeon crawlerów, w których zadaniem graczy jest przemierzanie rozległych podziemi. Projekt został ufundowany przez internautów za pośrednictwem portalu Kickstarter (na jego realizację zebrano nieco ponad 313 tysięcy dolarów) i od kilku miesięcy jego testową edycję można kupować na Steamie w ramach wczesnego dostępu. Parę tygodni temu ujawniono, że finalna wersja tytułu ukaże się 19 stycznia przyszłego roku, ale termin ten dotyczy tylko wydania pecetowego, a gra przygotowywana jest też przecież z myślą o urządzeniach mobilnych oraz konsolach PlayStation 4 i Vita. Twórcy produkcji ujawnili, że na tych drugich platformach ukaże się ona wiosną, nie podano jednak dokładnej daty.

Natomiast wiadomo, że Darkest Dungeon w edycji na PS4 zostanie zaprezentowane na organizowanej przez Sony imprezie PlayStation Experience, która odbędzie się w amerykańskim San Francisco w dniach 5-6 grudnia. Z kolei wciąż nieznane są szczegóły dotyczące planowanej wersji na smartfony i tablety – z ujawnionych dotychczas informacji wynika, że prace nad nią mają rozpocząć się dopiero po premierze produkcji na PC.

W Darkest Dungeon gracze przejmą kontrolę nad grupą czterech śmiałków, których zadaniem będzie eksploracja rozległych podziemi w poszukiwaniu skarbów i innych cennych artefaktów. Produkcja wyróżniać ma się ciekawym systemem, w ramach którego wędrówka po mrocznych korytarzach i walka z napotykanymi potworami odbijać ma się negatywnie na zdrowiu psychicznym bohaterów. To zaś wpływać będzie na zachowanie protagonistów w trakcie starć z przeciwnikami.