Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2015, 11:08

autor: Entelarmer

Darkest Dungeon zadebiutuje 19 stycznia

Studio Red Hook poinformowało o dacie premiery gry Darkest Dungeon. Mroczny dungeon crawler wyjdzie z Wczesnego Dostępu na początku przyszłego roku.

Ponad półtora roku po rozpoczęciu i sukcesie zbiórki pieniędzy na Darkest Dungeon i prawie rok po udostępnieniu gry w ramach Wczesnego Dostępu Steam prace nad tą mroczną produkcją zbliżają się ku końcowi. Informację tę przekazali twórcy ze studia Red Hook we wpisie na kickstarterowej stronie gry, w którym jako datę premiery pełnej wersji wskazali 19 stycznia 2016 roku. Pierwotnie zespół planował udostępnić Darkest Dungeon w październiku lub w grudniu, lecz pierwsza data okazała się zbyt wczesna, a z drugiej twórcy musieli zrezygnować z przyczyn niezależnych.

Z szaleństwem i ciemnością w Darkest Dungeon zmierzymy się dopiero w styczniu. - Darkest Dungeon zadebiutuje 19 stycznia - wiadomość - 2015-10-15
Z szaleństwem i ciemnością w Darkest Dungeon zmierzymy się dopiero w styczniu.

W tym samym wpisie znalazła się też zapowiedź kolejnej aktualizacji, która ma zadebiutować pod koniec listopada. Patch wprowadzi nieco zawartości przygotowanej we współpracy z osobami wspierającymi grę, w tym kolejnego grywalnego herosa (The Abonimation; więcej informacji o nim ma pojawić się w ciągu nadchodzących tygodni) oraz dwa nowe potwory. Jednocześnie twórcy poinformowali, że w miarę potrzeby nadal będą pojawiały się pomniejsze aktualizacje, naprawiające doraźne problemy w grze. Na koniec odpowiedzieli na kilka pytań związanych m.in. z nagrodami za przeznaczenie określonej kwoty na produkcję gry oraz zapewnili, że wszelkie albumy z grafikami, dioramy i tym podobne dodatki zostaną rozesłane po premierze gry. Z kolei osoby, które otrzymały możliwość napisania własnych kwestii dialogowych (czytaj: wpłaciły co najmniej 249 dolarów) do Darkest Dungeon, powinny już otrzymać maila z odpowiednim zapytaniem.

Darkest Dungeon to turowy dungeon crawler w klimatach dark fantasy od studia Red Hook. W trakcie rozgrywki kierujemy drużyną złożoną z czterech herosów, którzy zapuszczają się w podziemia pełne skarbów oraz potworów. Do tego typowego schematu twórcy dodali novum w postaci potrzeby dbania o zdrowie psychiczne naszych podopiecznych, wpływające na ich zachowanie i efektywność zarówno w trakcie walki, jak i przemierzania mrocznych lochów. Od lutego zeszłego roku Darkest Dungeon dostępne jest w ramach Wczesnego Dostępu na Steamie, zaś pełna wersja zadebiutuje 19 stycznia 2016 roku na PC oraz konsolach PlayStation Vita i PlayStation 4.

TWOIM ZDANIEM

Poziom trudności w Darkest Dungeon jest Twoim zdaniem:

W sam raz.
60,9%
Za wysoki, wręcz demotywujący.
17,2%
Gra jest zbyt łatwa.
14,6%
Trudno powiedzieć.
7,3%
Zobacz inne ankiety