Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 października 2015, 11:45

autor: Jiker

One Button Travel - zapowiedziano tajemniczą przygodówkę narracyjną

Na urządzenia mobilne zmierza gra One Button Travel, w której wyciągniemy na światło dzienne sekrety stojące za wielkim naukowym odkryciem.

Niemieckie studio The Coding Monkeys być może nie należy do najpłodniejszych zespołów produkujących gry mobilne, trzeba jednak przyznać, że niemal wszystkie wydane przez zespół pozycje – na czele z adaptacjami gier planszowych Carcassonne i Lost Cities oraz grą logiczną Rules! – reprezentują bardzo wysoki poziom. Wiele wskazuje na to, że sukcesem okaże się również najnowsza propozycja The Coding Monkeys, zatytułowana One Button Travel.

One Button Travel będzie narracyjną przygodówką, określaną mianem fikcji interaktywnej. Ten specyficzny rodzaj gier reprezentowany jest m.in. przez pozycje studia Simogo (Year Walk, DEVICE 6, The Sailor’s Dream), więc wiecie już czego mniej więcej spodziewać się po produkcji studia The Coding Monkeys. Aktualnie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat fabuły, która zgodnie z duchem gatunku ma tu odgrywać pierwsze skrzypce. Wiemy jedynie, że na odkrycie czekać będzie wiele sekretów.

Prowadząca do nich droga nie zostanie usłana różami – czeka nas wiele trudnych rozmów oraz przeszkód w postaci abstrakcyjnych wyzwań logicznych. W podróży towarzyszyć nam będą również tajemnicze rogate bestie. Wszystko to ukazane zostanie za pomocą adekwatnej do charakteru gry, minimalistycznej oprawy graficznej, której towarzyszyć będzie klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Pewnych wskazówek na temat kształtu gry można doszukać się w towarzyszącym zapowiedzi zwiastunie. Niemniej nie zostały one podane na tacy. Można z nich jednak wywnioskować, że rozgrywka będzie się toczyć wokół pewnego odkrycia naukowego, mogącego odmienić w krótkim czasie życie każdego człowieka.

One Button Travel zmierza na iPhone’a, iPada oraz zegarek Apple Watch. W tej chwili nie znamy nawet przybliżonego terminu premiery gry, aczkolwiek wiele wskazuje na to, że debiut odbędzie się jeszcze w tym roku.