Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 stycznia 2017, 15:51

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Reigns 2. Część pierwsza dostanie darmowy dodatek

Studio Nerial poinformowało, że pracuje nad kontynuacją przebojowego Reigns. Tym razem zagramy królową, a akcja zostanie przeniesiona do XVIII wieku. Ponadto autorzy pracują nad darmowym dodatkiem do pierwszej części.

Studio Nerial zapowiedziało Reigns 2, czyli kontynuację jednej z najmilszych niespodzianek zeszłego roku. Ponadto twórcy mają w planach darmowe rozszerzenie do pierwszej części.

Zacznijmy od kontynuacji. Informacje na jej temat są skromne. Wiemy, że tym razem nie pokierujemy królem, a królową, co ma przynieść sporo zmian w rozgrywce i typach wyzwań. Ponadto opuścimy znane z pierwowzoru średniowiecze. Autorzy jako jedno ze źródeł inspiracji podają rządy Marii Antoniny Habsburg, więc zapewne akcja osadzona zostanie w XVIII wieku. Sprawowanie władzy ma tym razem polegać bardziej na polityce i dyplomacji, a nie mordach.

Na razie nie wiemy kiedy ukaże się Reigns 2, ale zapewne nastąpi to jeszcze w tym roku. Nie podano również platform, na które zmierza gra, ale spodziewamy się, że tak jak część pierwsza, kontynuacja trafi na iOS-a, Androida i pecety.

Twórcy nie zapominają także o grających w pierwsze Reigns. Pod koniec lutego ma się ukazać duża aktualizacja. Tu również informacje są skromne. Zdradzono jedynie, że rozszerzenie będzie darmowe i wprowadzi m.in. nowych bohaterów, którzy mają odświeżyć rozgrywkę.

Najnowsze doniesienia ze studia Nerial nie obfitują może w konkrety, ale i tak cieszą nas niezmiernie, gdyż Reigns było jedną z naszych ulubionych gier mobilnych zeszłego roku. Zyskała ona sympatię graczy za sprawą świeżego pomysłu, dużej ilości dobrego (choć często czarnego) humoru oraz ciekawej rozgrywki.

Przypomnijmy, że produkcja obsadza nas w roli króla średniowiecznego państwa i nakazuje zarządzać podwładnymi oraz terytoriami. Nie dostajemy jednak strategii ekonomicznej – zamiast tego autorzy wzorowali się na aplikacji randkowej Tinder. Podczas zabawy z talii losowane są karty z wydarzeniami. Przy każdej z nich możemy przesunąć palcem po ekranie w lewo lub prawo, wybierając jedną z dwóch opcji. Silnik zapamiętuje każdą decyzję i bierze ją pod uwagę przy dalszym rozwoju naszej kariery. Konsekwencje mniejszych i większych wyborów szybko zaczynają się piętrzyć, ostatecznie nieuchronnie doprowadzając do naszej śmierci. Cała zabawa polega więc na próbie utrzymania się na tronie jak najdłużej.

Oficjalna strona serii

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Reigns: Her Majesty

Reigns: Her Majesty