Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 stycznia 2017, 15:51

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Reigns 2. Część pierwsza dostanie darmowy dodatek

Studio Nerial poinformowało, że pracuje nad kontynuacją przebojowego Reigns. Tym razem zagramy królową, a akcja zostanie przeniesiona do XVIII wieku. Ponadto autorzy pracują nad darmowym dodatkiem do pierwszej części.

Studio Nerial zapowiedziało Reigns 2, czyli kontynuację jednej z najmilszych niespodzianek zeszłego roku. Ponadto twórcy mają w planach darmowe rozszerzenie do pierwszej części.

Zacznijmy od kontynuacji. Informacje na jej temat są skromne. Wiemy, że tym razem nie pokierujemy królem, a królową, co ma przynieść sporo zmian w rozgrywce i typach wyzwań. Ponadto opuścimy znane z pierwowzoru średniowiecze. Autorzy jako jedno ze źródeł inspiracji podają rządy Marii Antoniny Habsburg, więc zapewne akcja osadzona zostanie w XVIII wieku. Sprawowanie władzy ma tym razem polegać bardziej na polityce i dyplomacji, a nie mordach.

Na razie nie wiemy kiedy ukaże się Reigns 2, ale zapewne nastąpi to jeszcze w tym roku. Nie podano również platform, na które zmierza gra, ale spodziewamy się, że tak jak część pierwsza, kontynuacja trafi na iOS-a, Androida i pecety.

Twórcy nie zapominają także o grających w pierwsze Reigns. Pod koniec lutego ma się ukazać duża aktualizacja. Tu również informacje są skromne. Zdradzono jedynie, że rozszerzenie będzie darmowe i wprowadzi m.in. nowych bohaterów, którzy mają odświeżyć rozgrywkę.

Najnowsze doniesienia ze studia Nerial nie obfitują może w konkrety, ale i tak cieszą nas niezmiernie, gdyż Reigns było jedną z naszych ulubionych gier mobilnych zeszłego roku. Zyskała ona sympatię graczy za sprawą świeżego pomysłu, dużej ilości dobrego (choć często czarnego) humoru oraz ciekawej rozgrywki.

Przypomnijmy, że produkcja obsadza nas w roli króla średniowiecznego państwa i nakazuje zarządzać podwładnymi oraz terytoriami. Nie dostajemy jednak strategii ekonomicznej – zamiast tego autorzy wzorowali się na aplikacji randkowej Tinder. Podczas zabawy z talii losowane są karty z wydarzeniami. Przy każdej z nich możemy przesunąć palcem po ekranie w lewo lub prawo, wybierając jedną z dwóch opcji. Silnik zapamiętuje każdą decyzję i bierze ją pod uwagę przy dalszym rozwoju naszej kariery. Konsekwencje mniejszych i większych wyborów szybko zaczynają się piętrzyć, ostatecznie nieuchronnie doprowadzając do naszej śmierci. Cała zabawa polega więc na próbie utrzymania się na tronie jak najdłużej.

Oficjalna strona serii