Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Reigns: Her Majesty (PC)

Reigns: Her Majesty

Reigns 2

Kontynuacja popularnej hybrydy gatunkowej, łączącej elementy gry logicznej, przygodówki i strategii, wzbogaconej domieszką cech charakterystycznych dla gatunku roguelike. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, za stworzenie tego tytułu odpowiada studio Nerial.

Strategiczne | elementy logiczne | elementy przygodowe | XVIII wiek

Okładka Reigns: Her Majesty (PC)

data premiery gry:

7gru2017

PC AND iOS

Reigns: Her Majesty to wydana na platformę PC, AND i iOS nietypowa produkcja łącząca elementy gry logicznej, przygodówki i strategii. Opracowało ją studio Nerial, czyli ten sam zespół, który wyprodukował część pierwszą.

Fabuła

Gra porzuca znane z pierwszej części średniowiecze i przenosi nas w realia XVIII wieku. Tym razem nie wcielamy się w króla, a w królową, która właśnie objęła władzę nad państwem. Naszym zadaniem jest utrzymanie się na tronie jak najdłużej, co nie jest łatwe, gdyż wszyscy dybią na nasze życie.

Autorzy nie próbowali realistycznie odtworzyć realiów XVIII wieku i zamiast tego zaprezentowali mocno humorystyczną wersję tego okresu. Ponadto w porównaniu z pierwszą częścią w Reigns: Her Majesty większy nacisk położono na rozgrywki polityczne i dyplomatyczne, a nie jedynie brutalne mordy.

Mechanika

Wydane na platformę PC, AND i iOS Reigns: Her Majesty to produkcja bardzo nietypowa. Podczas zabawy gracz musi dbać o swoje królestwo, zaspokajać potrzeby ludu, toczyć wojny, wydawać sądy w ważnych sprawach, rozwijać ekonomię oraz prowadzić gry polityczne i dyplomatyczne. Wszystko to zrealizowane jednak zostało za pomocą mechanizmów przypominających aplikację randkową Tinder. Podczas rozgrywki z talii losowane są karty z wydarzeniami. Przy każdej z nich możemy przesunąć palcem po ekranie w lewo lub prawo, wybierając jedną z dwóch opcji, a dotyczą one takich spraw jak podwyższenie podatków, wypowiedzenie wojny, zawarcie małżeństwa czy zlecenie cichego zamordowania wrogów.

Silnik zapamiętuje każdą taką decyzję i bierze ją pod uwagę przy dalszym biegu naszej historii. Przebieg rozgrywki jest w pełni nieliniowy i konsekwencje wyborów szybko zaczynają się piętrzyć. Prędzej czy później popełniamy o jeden błąd za dużo i nasza królowa ginie. Zabawa polega więc na próbach utrzymania się na tronie jak najdłużej.

Niczym w roguelike’ach, każda śmierć w Reigns: Her Majesty jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie gry od nowa. Zaczynamy jednak jako następczyni poprzedniej królowej, więc podjęte wcześniej decyzje wpływają także na rządy kolejnej monarchini.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Reigns: Her Majesty

Wymagania wiekowe Reigns: Her Majesty

12+

Wymagania sprzętowe Reigns: Her Majesty

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo T5600 1.8 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB GeForce 7600 lub lepsza
 • 150 MB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-950 3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
 • 150 MB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
Debiut Reigns: Her Majesty - rządzenie królestwem w stylu aplikacji Tinder
Debiut Reigns: Her Majesty - rządzenie królestwem w stylu aplikacji Tinder

wiadomość7 grudnia 2017

Dziś na urządzaniach mobilnych (iOS i Android) oraz komputerach osobistych ukazała się niecodzienna hybryda przygodówki i strategii Reigns: Her Majesty, w której rozgrywka przypomina aplikację randkową Tinder.

Zapowiedziano Reigns 2. Część pierwsza dostanie darmowy dodatek
Zapowiedziano Reigns 2. Część pierwsza dostanie darmowy dodatek

wiadomość8 stycznia 2017

Studio Nerial poinformowało, że pracuje nad kontynuacją przebojowego Reigns. Tym razem zagramy królową, a akcja zostanie przeniesiona do XVIII wieku. Ponadto autorzy pracują nad darmowym dodatkiem do pierwszej części.

PC
AND
iOS