Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Reigns (PC)

Reigns

Przygotowana we współpracy studia Nerial z firmą Devolver Digital oryginalna produkcja niezależna, będąca połączeniem gry strategicznej oraz karcianki z elementami roguelike.

Strategiczne | roguelike | 2D | karciane

Okładka Reigns (PC)

data premiery gry:

10sie2016

AND

11sie2016

PC iOS

Reigns jest dziełem studia Nerial, a jego wydaniem zajęła się firma Devolver Digital. Zespół, mający w swoim portfolio grę Devouring Stars, oddał w ręce graczy mieszaninę gry strategicznej, karcianki, a nawet roguelike'a. Tytuł został wydany między innymi na platformę PC, AND i iOS.

Fabuła

Reigns przenosi gracza do oryginalnej, mocno przerysowanej wizji średniowiecza. Zadaniem, jakie czeka tu na wykonanie, jest zarządzanie całym królestwem. Do obowiązków władcy, w którego się wcielamy, należy wydawanie wyroków, zaspokajanie potrzeb poddanych, rozwój ekonomiczny, a także utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z sąsiadami, co często prowadzi do wojen. Warto pamiętać, że podejmowane przez nas decyzje mają różne konsekwencje — niektóre mogą prowadzić nawet do śmierci bohatera, a ta jest permanentna. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest rozpoczęcie zabawy od nowa.

Mechanika

Schemat rozgrywki w Reigns na platformie PC, AND i iOS jest nietypowy. Podczas zabawy gracz losuje karty, pod którymi kryją się kierowane do króla postulaty. Te mogą dotyczyć rozmaitych sfer funkcjonowania królestwa — od zawierania królewskich małżeństw, przez decydowanie o wysokości podatków, po korzystanie z usług płatnych morderców. Sama obsługa wzorowana jest na aplikacji Tinder — przesunięcie karty w lewo lub w prawo skutkuje pozytywną lub negatywną decyzją.

Kwestie techniczne

Reigns cechuje się prostą, aczkolwiek wpasowującą się w klimat gry, oprawą graficzną. Dzięki takiemu zabiegowi udało się utrzymać płynne i szybkie tempo rozgrywki, a także niskie wymagania sprzętowe w wersji na komputery osobiste. Ponadto, jest to gra z segmentu premium, zatem gracz nie natknie się w niej na żadne mikrotransakcje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Reigns

odpowiednia dla każdego wieku

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Reigns, Angry Birds i Temple Run 2)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Reigns, Angry Birds i Temple Run 2)

wiadomość4 kwietnia 2017

Tym razem polecamy sprawdzenie aktualizacji do takich gier mobilnych jak Angry Birds, Junk Jack, Reigns, Subway Surfers czy Temple Run 2.

Inkwizytor, cyborg i haker, czyli najlepsze mobilne gry sierpnia (m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2)
Inkwizytor, cyborg i haker, czyli najlepsze mobilne gry sierpnia (m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2)

wiadomość7 września 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne lipca. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2, Reigns, Mr. Robot:1.51exfiltrati0n, Eisenhorn: Xenos, Mobius Final Fantasy, Riptide GP: Renegade oraz Legend of the Skyfish.

Reigns – ciężki los króla w wyśmienitej grze w stylu Tindera
Reigns – ciężki los króla w wyśmienitej grze w stylu Tindera

wiadomość16 sierpnia 2016

Firma Devolver Digital i studio Nerial wypuściły grę Reigns, czyli produkcję pozwalającą zakosztować życia króla za pomocą mechaniki wzorowanej na aplikacji randkowej Tinder.

PC
iOS
AND