Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCSwitchANDiOSPS4XONE
Okładka The Elder Scrolls: Legends (PC)

The Elder Scrolls: Legends

Strategiczna gra karciana, osadzona w uniwersum kultowej serii RPG, zapoczątkowanej i rozwijanej od 1994 roku przez firmę Bethesda Softworks.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | The Elder Scrolls | karciane | elementy strategiczne | sieciowe | multiplayer

Okładka The Elder Scrolls: Legends (PC)

data premiery gry:

anulowana

PS4 XONE Switch

9mar2017

PC

23mar2017

iOS

1cze2017

AND

The Elder Scrolls: Legends to wydana na platformie PC, PS4 itd. strategiczna gra karciana, osadzona w uniwersum kultowej serii RPG, zapoczątkowanej w 1994 roku na komputerach osobistych. Tytuł dostępny jest w modelu free-to-play, a za jego powstanie odpowiada wewnętrzne studio deweloperskie koncernu Bethesda, czyli autorów wszystkich dotychczasowych odsłon serii, wliczając w to wydane w 2014 roku MMORPG The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w The Elder Scrolls: Legends z gruntu przypomina inne popularne gry karciane pokroju Hearthstone: Heroes of Warcraft firmy Blizzard, dla których produkcja Bethesdy stanowić miała bezpośrednią konkurencję. Główna różnica polega na tym, że gra łączy elementy fabuły oraz postaci, znane z kolejnych odsłon cyklu The Elder Scrolls, takich jak Morrowind, Oblivion czy Skyrim, a także sieciowego The Elder Scrolls Online, dzięki czemu całość nabiera unikalnego charakteru.

Podczas zabawy gracze budują swoje talie kart z bohaterów należących do różnych ras, takich jak Nordowie, Orkowie, Khajici, Mroczne elfy czy też Argonianie, i biorą udział w kolejnych pojedynkach ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami. Głównym celem zabawy jest zaś wyeliminowanie przeciwnika poprzez zabranie mu wszystkich punktów życia. Możemy to osiągnąć bezpośrednio – poprzez atakowanie go dostępnymi kartami, lub pośrednio – likwidując jego jednostki, ustawione w dwóch liniach na stole. W miarę postępów rozgrywki rozszerzamy posiadaną talię, dostosowując ją do indywidualnego stylu rozgrywki.

Od konkuretncji The Elder Scrolls: Legends wyróżnia się kilkoma elementami. Po pierwsze, w talii mamy więcej kart (od 50 do 70). Po drugie rozgrywki są ciut dłuższe niż Hearthstonie, a wprowadzona mechanika zdobywania dodatkowych kart w czasie tracenia punktów życia skutecznie blokuje szybkie talie, nastawione na wygrywanie w kilka pierwszych tur. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą jest jednak podział planszy na dwa niezależne szeregi; dodatkowo, karty wystawione na prawym z nich otrzymują czasową osłonę przed atakami, co zmienia podejście do wystawiania kreatur i zmusza do bardziej taktycznego podejścia do rozgrywki.

Tryby gry

Podobnie jak większość kolekcjonerskich gier karcianych, The Elder Scrolls: Legends koncentruje się na potyczkach wieloosobowych, które mogą odbywać się w trybie bitwy lub areny. Dla preferujących samotną rozgrywkę przygotowano jednak również obszerną kampanię fabularną, w której toczymy kolejne boje z przeciwnikami kierowanymi przez komputerową SI.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, PS4 itd. gra The Elder Scrolls: Legends odznacza się dopracowaną, w pełni trójwymiarową oprawą graficzną, utrzymaną w klimacie fantasy, dobrze znanym wszystkim fanom cyklu firmy Bethesda. Zastosowany w grze model sterowania opracowany został w taki sposób, aby równie dobrze sprawdzać się na tradycyjnych myszkach, jak i ekranach dotykowych urządzeń mobilnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 171 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,1 / 10 na podstawie 444 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do The Elder Scrolls: Legends

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls: Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls: Legends

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium D 2.8 GHz / AMD Athlon 64 3.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 6800 / Radeon X1600 Pro lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Recenzja gry The Elder Scrolls: Legends – Magic i Hearthstone przy jednym zasiedli stole
Recenzja gry The Elder Scrolls: Legends – Magic i Hearthstone przy jednym zasiedli stole

Recenzja 19 kwietnia 2017, 16:00

Rozwiązaniem dodatkowo urozmaicającym rozgrywkę jest wprowadzenie dwóch równoległych rzędów, w których toczy się walka. Ten po prawej daje ochronę jednostce, którą dopiero zagrano (coś na kształt ukrycia z Hearthstone’a), drugi nie zapewnia żadnych dodatkowych efektów. Dzięki takiemu podziałowi zabawa zyskuje nieco więcej głębi, bo musimy się zastanawiać, kogo bronić, i przy tym rozważniej rozmieszczać armię na planszy.

PC
iOS
AND
PS4
XONE
Switch