Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360PCXONE
Okładka Magic 2015: Duels of the Planeswalkers (X360)

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers

Kolejna edycja jednej z najpopularniejszych adaptacji kultowej gry karcianej, rozwijanej przez studio Stainless Games we współpracy z wydawcą wersji papierowej, firmą Wizards of the Coast.

Logiczne | fantasy | karciane | Magic: The Gathering | kooperacja

Okładka Magic 2015: Duels of the Planeswalkers (X360)

data premiery gry:

16lip2014

PC X360

5lis2014

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers to kolejna z dorocznych edycji popularnej gry karcianej, stanowiącej adaptację kultowej karcianki Richarda Garfielda, spopularyzowanej przez firmę Wizards of the Coast. Za jej powstanie odpowiada studio Stainless Games, które począwszy od 2009 roku praktycznie rokrocznie serwuje graczom nową, zaktualizowaną odsłonę cyklu.

Rozgrywka w Magic: The Gathering polega na rywalizacji potężnych magów, z których każdy dysponuje swoją własną talią kart. Wśród nich znajdują się karty symbolizujące m.in. zaklęcia, specjalne umiejętności, magiczne artefakty bądź rozmaite potwory. Gracze wykładają je na stół w zależności od ilości oraz koloru posiadanej many. Celem zabawy jest pokonanie przeciwnika, poprzez odebranie mu wszystkich punktów życia.

Zgodnie ze standardem wyznaczonym przez swoje poprzedniczki, Magic 2015 pozwala na rywalizację w kilku zróżnicowanych trybach gry, w których toczymy pojedynki z innymi graczami lub kontrolowanym przez komputer AI. W grze istnieje także tryb fabularny, który w tej odsłonie koncentruje się na postaci legendarnego łowcy Garruka Wildspeakera. Ten dobrze znany z uniwersum gry bohater postanowił tym razem zapolować na gracza, zaś naszym zadaniem jest nie dać się złapać, a w konsekwencji pokonać potężnego łowcę.

Nowa edycja gry zawiera rzecz jasna wszystkie nowości i zmiany, jakie wprowadzono w najnowszej odsłonie karcianej wersji Magic. Twórcy umożliwili graczom tworzenie własnych, spersonalizowanych talii i oddali do dyspozycji jeszcze bardziej rozbudowany edytor. Poza kartami dostępnymi w wariancie podstawowym Magic 2015 Core Pack, jak zwykle udostępniono też szereg booster packów, dostępnych w formie dodatków DLC. Warto odnotować, iż w związku z debiutem serii na konsolach ósmej generacji, poważnemu odświeżeniu uległa także oprawa graficzna tytułu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 1,3 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Magic 2015: Duels of the Planeswalkers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Magic 2015: Duels of the Planeswalkers

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Angry Birds Epic, Trials Frontier, Hearthstone)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Angry Birds Epic, Trials Frontier, Hearthstone)

wiadomość22 kwietnia 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Angry Birds Epic, Trials Frontier, Magic 2015, Hearthstone czy Skullduggery!).

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers – udostępniono demo
Magic 2015: Duels of the Planeswalkers – udostępniono demo

wiadomość21 lipca 2014

Gra Magic 2015: Duels of the Planeswalkers otrzymała wersję demonstracyjną. Jest ona dostępna zarówno dla pecetowców (na Steamie), jak i dla posiadaczy konsol Xbox 360 i Xbox One (przez Xbox Marketplace). Demo zawiera samouczek, tryb składania talii oraz część kampanii fabularnej.

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers ukaże się 16 lipca
Magic 2015: Duels of the Planeswalkers ukaże się 16 lipca

wiadomość3 lipca 2014

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers, najnowsza odsłona popularnej serii karcianek, ukaże się na konsolach Xbox One, Xbox 360 i komputerach PC 16 lipca. Jednocześnie firma Wizards of the Coast, wydawca gry, rozpoczęła przedsprzedaż rożnych zestawów w sklepie Steam.

Nadchodzi Magic 2015: Duels of the Planeswalkers
Nadchodzi Magic 2015: Duels of the Planeswalkers

wiadomość11 kwietnia 2014

Zespół Stainless Games zapowiedział Magic 2015: Duels of the Planeswalkers, czyli najnowszą odsłonę popularnego cyklu karcianek. Sporym zaskoczeniem okazał sie fakt, że tegoroczna edycja nie ukaże się na konsole z rodziny PlayStation.

PC
X360
XONE