Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2014, 14:23

autor: Draug

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers – udostępniono demo

Gra Magic 2015: Duels of the Planeswalkers otrzymała wersję demonstracyjną. Jest ona dostępna zarówno dla pecetowców (na Steamie), jak i dla posiadaczy konsol Xbox 360 i Xbox One (przez Xbox Marketplace). Demo zawiera samouczek, tryb składania talii oraz część kampanii fabularnej.

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers w skrócie:
  • Producent: Stainless Games
  • Wydawca: Wizards of the Coast
  • Gatunek: karcianka
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, XOne
  • Termin premiery: 16 lipca 2014

Jak co roku, na początku lata doczekaliśmy się kolejnej odsłony serii cyfrowych iteracji gry karcianej Magic: The Gathering. Magic 2015: Duels of the Planeswalkers zadebiutowało 16 lipca i jest dostępne za 9,99 euro (ok. 42 zł) na Steamie oraz za 34,99 zł w sklepie Xbox Marketplace. Przed zakupem wszyscy entuzjaści magicznych pojedynków toczonych za pośrednictwem kart mogą wypróbować darmową wersję demonstracyjną omawianej produkcji studia Stainless Games. Dotyczy to zarówno pecetowców (Steam), jak i właścicieli konsol Xbox One i Xbox 360 (Xbox Live). Demo zawiera samouczek, tryb budowania talii (Deck Builder) oraz jeden rozdział kampanii dla pojedynczego gracza z serią pojedynków i bossem na końcu. Rozmiar tej wersji gry to 936,5 megabajta.

Mamy na sali jakichś miłośników Magic: The Gathering? - Magic 2015: Duels of the Planeswalkers – udostępniono demo - wiadomość - 2014-07-21
Mamy na sali jakichś miłośników Magic: The Gathering?

Warto jeszcze wspomnieć, że Magic 2015: Duels of the Planeswalkers powstało również z myślą o urządzeniach mobilnych. Produkcja ukazała się najpierw na smartfonach i tabletach korzystających z systemu operacyjnego iOS, a po paru dniach stała się dostępna także dla użytkowników Androida. Od wersji na „duże” platformy sprzętowe edycje te różnią się przede wszystkim modelem płatności – mowa tu o grach darmowych z mikrotransakcjami (free-to-play).

Na koniec nadmieńmy, że platforma dystrybucji cyfrowej Steam oferuje omawiany tytuł także w rozbudowanej edycji specjalnej (Special Edition) za 19,99 euro, czyli ok. 83 zł. Oprócz tego można nabyć pięć boosterów z dodatkowymi kartami (Innistrad, Theros, Ravnica, Shandalar i Zendikar) po 4,99 euro, czyli ok. 21 zł – jednak najlepszym sposobem na wejście w ich posiadanie jest zaopatrzenie się w grę w edycji Complete Bundle za 31,99 euro (ok. 133 zł).