Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2014, 08:16

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Magic 2015: Duels of the Planeswalkers

Zespół Stainless Games zapowiedział Magic 2015: Duels of the Planeswalkers, czyli najnowszą odsłonę popularnego cyklu karcianek. Sporym zaskoczeniem okazał sie fakt, że tegoroczna edycja nie ukaże się na konsole z rodziny PlayStation.

W najnowszą odsłonę cyklu zagramy latem. - Nadchodzi Magic 2015: Duels of the Planeswalkers - wiadomość - 2014-04-11
W najnowszą odsłonę cyklu zagramy latem.

Studio Stainless Games przyzwyczaiło nas już, że każdego roku wydaje nową odsłonę swojej popularnej serii karcianek. Zespół właśnie ujawnił tegoroczną edycję, która zatytułowana została Magic 2015: Duels of the Planeswalkers. Produkcja zmierza na pecety, konsole Xbox 360 i Xbox One, iPada, Kindle Fire oraz urządzenia z systemem Android. Sporym i niemiłym zaskoczeniem jest brak wydań na konsole z rodziny PlayStation, gdyż poprzednie części zawitały na platformy sprzętowe firmy Sony. Premiera gry zaplanowana została na lato tego roku. Gra pokazywana będzie w najbliższy weekend podczas bostońskiej imprezy PAX East. Wtedy też powinniśmy się spodziewać publikacji pierwszych materiałów video pokazujących projekt w akcji.

Obecnie informacje na temat Magic 2015: Duels of the Planeswalkers są bardzo skromne. Wątek fabularny obracać się ma wokół motywu niebezpiecznych polowań. Kluczową rolę odegra legendarny myśliwy znany jako Garruk Wildspeaker, który postanowi uczynić postać gracza swoim następnym trofeum. Tak jak w przypadku poprzednich odsłon, możemy spodziewać się rozbudowanego trybu solo, oferującego ciekawe wyzwania oraz zagadki i będącego czymś więcej niż tylko treningiem przez rozgrywkami multiplayer.

Niewiele wiadomo także na temat mechanizmów rozgrywki. Autorzy zapowiedzieli jedynie znacznie bardziej rozbudowane opcje komponowania własnych talii. Oczywiście nie zabraknie także sporego zestawu nowych kart. Niestety, na tym kończą się udostępnione przez studio Stainless Games informacje. Na więcej konkretów będziemy musieli poczekać do prezentacji na PAX East.

  1. Magic 2015: Duels of the Planeswalkers – oficjalna strona serii

Nadchodzi Magic 2015: Duels of the Planeswalkers - ilustracja #2

Wydawane przez firmę Wizards of the Coast Magic: The Gathering to najpopularniejsza kolekcjonerska gra karciana na rynku. Jej pierwsza stołowa wersja ukazała się w 1993 roku i od tego czasu była wielokrotnie przenoszona na pecety oraz konsole. Spośród wczesnych adaptacji szczególnie miło w pamięci graczy zapisała się produkcja studia Microprose z 1997 roku, która była jednocześnie ostatnim tytułem, jaki w tej firmie opracował legendarny projektant Sid Meier.

Wśród elektronicznych wersji marki największym sukcesem okazało się do tej pory Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalker, które wiernie zrekonstruowało większość reguł i kart ze stołowego pierwowzoru. Gra zadebiutowała na konsoli Xbox 360 w 2009 roku i przez pierwsze dwa tygodnie od premiery była najpopularniejszym tytułem na usłudze Xbox Live. Rok później produkcja została przeniesiona na PC i PlayStation 3. Powodzenie projektu sprawiło, że autorzy rozpoczęli regularne wydawanie kolejnych odsłon. Wraz z Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers 2013 seria zadebiutowała na iPadach, a w zeszłym roku cykl trafił wreszcie na Androida.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers