Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360PS3PC
Okładka Might & Magic: Duel of Champions - Forgotten Wars (X360)
OkładkaMight & Magic: Duel of Champions - Forgotten Wars (X360)

Might & Magic: Duel of Champions - Forgotten Wars

Might & Magic: Duel of Champions - Forgotten Wars Pack

Przygotowane przez firmę Ubisoft oficjalne rozszerzenie do sieciowej gry karcianej Might and Magic: Duel of Champions, wydane także na konsolach w formie samodzielnej produkcji, łączącej zawartość gry podstawowej oraz DLC.

Logiczne | fantasy | Might & Magic | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Might & Magic: Duel of Champions - Forgotten Wars Premiera

9kwi2014

PC

23lip2014

X360 PS3

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Gry podobne do Might & Magic: Duel of Champions - Forgotten Wars

Bakugan: Battle Brawlers

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers

Chaotic: Shadow Warriors

Might & Magic: Duel of Champions – Forgotten Wars jest konsolową edycją sieciowej gry karcianej, osadzonej w popularnym uniwersum Might and Magic, znanym głównie z cyklu gier cRPG oraz strategii turowych. Za powstanie gry odpowiada Ubisoft Quebec, wewnętrze studio francuskiego giganta, który od 2003 roku posiada prawa do marki.

Trzonem rozgrywki są sieciowe pojedynki z innymi graczami, podczas których korzystamy z przygotowanych wcześniej talii kart. Dzięki nim możemy wprowadzać do gry swoje wojska, czy też rzucać różnego rodzaju zaklęcia. Na czele armii gracza stoi heros, reprezentowany przez odpowiadającą mu kartę. Od jego umiejętności zależy, jakie jednostki i czary będzie można wykorzystać podczas rozgrywki. Bitwy odbywają się na składającej się z 16 pól planszy, na której gracze zagrywają swoje karty. Celem każdego starcia jest pozbawienie bohatera kontrolowanego przez przeciwnika wszystkich punktów życia.

Gra pozwala zarówno na rywalizację w uwzględniającym sieciowe rankingi trybie online, jak i w trybie „gorącego krzesła” – gdzie dwóch graczy walczy na tej samej konsoli, korzystając z funkcji tzw. otwartego stołu. Dla zwolenników zabawy w pojedynkę, twórcy przygotowali także złożoną z 30 misji kampanię jednoosobową. Poznajemy w niej epicką historię Zapomnianych Wojen, rozwiązując zagadki i rywalizując ze sterowanymi przez SI wymagającymi przeciwnikami. Za ukończenie kampanii każdą z sześciu dostępnych w grze frakcji, przewidziane są specjalne bonusy.

Konsolowa edycja gry wzbogacona została zawartością dodatku Forgotten Wars Pack, który posiadacze wersji pecetowej otrzymali kilka miesięcy wcześniej jako płatne DLC do rozpowszechnianej w modelu free-to-play gry podstawowej. Rozszerza on podstawowy zestaw kart o cztery dodatkowe pakiety: Powstanie Pustki, Herold Pustki, Zapomniane Wojny i Pięć Wież. W każdym z nich dostępnych jest 120 kart, co daje w sumie imponującą liczbę ponad 650 kart do zebrania. To jednak nie wszystko, gdyż dodatkowe karty zdobywać możemy bezpośrednio za złoto zdobyte podczas rozgrywki, lub też korzystając z dostępnych w grze sklepów online.

Mimo, iż mechanika rozgrywki w porównaniu z wcześniejszą, pecetową wersją gry, uległa niewielkim zmianom – oprawa audiowizualna gry stoi na równie wysokim poziomie. Oferuje ona stylową grafikę i animacje, nawiązujące do uniwersum Might and Magic, oraz pasującą do klimatu rozgrywki ścieżkę dźwiękową. Konsolowi gracze otrzymują także kompletny i ulepszony system tworzenia talii, zapewniający ogromną swobodę w ich budowaniu. Dzięki zintegrowaniu gry z usługą Uplay, zyskujemy też dostęp do dodatkowych osiągnięć oraz wyjątkowych nagród dla graczy.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło   Liczba graczy: 1 - 2  

Klasyfikacja PEGI Might & Magic: Duel of Champions - Forgotten Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Might & Magic: Duel of Champions - Forgotten Wars Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 2.0 GHz
 • 512 MB RAM
 • Karta grafiki 256 MB
 • 300 MB HDD
 • Windows XP SP3 lub nowszy
 • połączenie internetowe
X360
PS3
PC