Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Might & Magic: Duel of Champions (PC)

Might & Magic: Duel of Champions PC

Sieciowa gra karciana, której akcję osadzono w popularnym uniwersum fantasy znanym z serii gier cRPG i strategii turowych spod znaku Might & Magic.

Logiczne | zagraj za darmo | karciane | MMO

Gra przestała działać 31 października 2016

PC Windows
Okładka Might & Magic: Duel of Champions (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30kwietnia2014

pudełko PL

18grudnia2012

premiera światowa

Gra Might & Magic: Duel of Champions przestała działać

31października2016

Might & Magic: Duel of Champions to przeniesienie popularnej karcianki w realia komputerowych gier sieciowych. Za sprawą Ubisoft Quebec gracze z całego świata mogą toczyć pojedynki wykorzystując armie i postaci znane z uniwersum Mocy i Magii.

Trzonem rozgrywki są sieciowe konfrontacje z innymi graczami. Podczas starć korzystamy z wcześniej przygotowanych przez siebie talii kart (składających się z od 59 do 209 kart), dzięki którym możemy wprowadzać do gry swoje wojska czy też rzucać różnego rodzaju zaklęcia. Na czele armii gracza stoi heros, reprezentowany przez odpowiadającą mu kartę, od którego umiejętności zależy, jakie jednostki i czary będzie można umieścić w swojej talii. Bitwy odbywają się na składającej się z 16 pól planszy, na której gracze zagrywają swoje karty. Celem każdego starcia jest pozbawienie bohatera kontrolowanego przez przeciwnika wszystkich punktów życia.

Wraz z wygranymi potyczkami zdobywamy punkty doświadczenia, a także walutę, którą można wykorzystać do zakupu nowych kart w dostępnym w grze sklepie.

Produkcja ta umożliwia graczom potyczki cross-platformowe (tj. pecetowcy mogą bezproblemowo stawić czoła posiadaczom iPadów i vice versa). Duży nacisk położono również na aspekty społecznościowe. Swymi osiągnięciami można dzielić się z innymi korzystając z serwisów takich jak Facebook czy Twitter.

Gra prezentuje się bardzo dobrze jeżeli chodzi o stronę audiowizualną. Karty okraszone są ciekawymi grafikami z bogatego uniwersum Mocy i Magii, natomiast muzyka przygrywająca podczas potyczek doskonale pasuje do rozgrywki, przywodząc na myśl starcia potężnych armii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 576 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.0 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Might & Magic: Duel of Champions

Klasyfikacja PEGI Might & Magic: Duel of Champions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Might & Magic: Duel of Champions

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 300 MB HDD
  • Windows XP SP3 lub nowszy
  • połączenie internetowe
Recenzja Duel of Champions - świat Might & Magic nie boi się Hearthstone
Recenzja Duel of Champions - świat Might & Magic nie boi się Hearthstone

Recenzja 29 stycznia 2014, 11:01

Duel of Champions to prawdziwy raj dla graczy polujących na osiągnięcia – tych do zdobycia jest aż 140, przy czym liczba ta ciągle ulega powiększeniu. Niektóre z nich pozwalają na przypisanie prestiżowego sztandaru do profilu gracza, inne otwierają dostęp do zablokowanych wcześniej kart, lub dodają nowych bohaterów do posiadanej już kolekcji. Realizacja wyzwań to także dobry sposób na pozyskanie złota – specjalnej waluty wykorzystywanej w grze. Zdobywa się je po każdym pojedynku z żywym przeciwnikiem (zwycięstwa są nagradzane podwójną ilością), wraz z osiągnięciem kolejnego poziomu doświadczenia, poprzez zdobycie wysokiego wyniku w odpowiednim turnieju lub w cotygodniowej nagrodzie za aktywność w grze.