Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2013, 17:20

autor: Maciej "Maciej Jałowiec" Jałowiec

Herold Pustki najnowszym rozszerzeniem gry karcianej Might & Magic: Duel of Champions

Światło dzienne ujrzał Herold Pustki - dodatek do karcianej gry Free To Play Might & Magic: Duel of Champions. W jego ramach dodano nowe karty, dodatkowe umiejętności, usprawnienia interfejsu i funkcje społecznościowe.

 

28 maja oficjalnie ruszyło rozszerzenie karcianej gry Free To Play Might & Magic: Duel of Champions. Dodatek opatrzony tytułem Herold Pustki wprowadza wiele nowych kart, dodatkowe umiejętności i szereg usprawnień w ramach interfejsu i funkcji społecznościowych.

Herold Pustki najnowszym rozszerzeniem gry karcianej Might & Magic: Duel of Champions - ilustracja #1

Rozszerzenie udostępnia 103 nowe karty, dodające w przeważającej większości nowe jednostki wszystkim frakcjom dostępnym w grze. Oprócz wojsk, do dyspozycji graczy oddano szereg umiejętności – po jedną na każdą frakcję. Jak usłyszeliśmy od firmy Ubisoft, wydawcy Duel of Champions, dodatkowa zawartość jest nie tylko sposobem na pogłębienie i wzbogacenie rozrywki, ale również próbą zwrócenia uwagi na fabułę gry, która garściami czerpie z uniwersum Might & Magic. Dodatek wprowadza bowiem do świata Ashan (obok Chaosu Urgasha i Ładu Ashy) kolejną główną siłę, którą jest tytułowa Pustka.

Might & Magic: Duel of Champions doczekało się ponadto usprawnień w ramach interfejsu i funkcji społecznościowych. Herold Pustki wprowadza m. in. czytelne wyświetlanie powiadomień i listy aktywnych graczy. Czat jest dostępny z każdego miejsca w grze, a ponadto gracze otrzymają nagrody za codzienne logowanie do gry, w postaci złota i pieczęci. Co więcej, zapowiedziano wprowadzenie do gry płatności SMS w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

Przy okazji premiery dodatku doczekaliśmy się również kilku ciekawostek na temat aktywności polskiej społeczności gry. Jak się okazuje, liczba polskojęzycznych graczy dwukrotnie przewyższa łączną liczbę fanów angielsko- i francuskojęzycznych. Tym samym Polska jest wiodącą społecznością Duel of Champions. Jak się również okazuje, Polacy szczególną sympatią darzą frakcję Inferno – 40% rodzimych graczy wybiera ją w pierwszej kolejności, a 32% polskich pojedynków jest toczonych z wykorzystaniem właśnie tej diabelskiej frakcji.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii cosplay’ów na duelofchampions.gry-online.pl - Herold Pustki najnowszym rozszerzeniem gry karcianej Might & Magic: Duel of Champions - wiadomość - 2013-05-29
Zapraszamy do odwiedzenia galerii cosplay’ów na duelofchampions.gry-online.pl

Korzystając z okazji, przypominamy o trwającym Konkursie Cosplay’owym Might & Magic: Duel of Champions, w którym do wygrania jest m. in. karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 660 oraz gra Might & Magic: Heroes VI Complete Edition! Wystarczy, że prześlecie swoje uzasadnienie, do której frakcji z gry najchętniej dołączylibyście. Po szczegóły odsyłamy na specjalną stronę poświęconą temu konkursowi. Co więcej, specjalnie dla Was z tej okazji przygotowaliśmy sześć cosplay’ów postaci z gry, których galerię również możecie znaleźć na stronie konkursu.

Duel of Champions to karcianka osadzona w popularnym świecie Might & Magic. Rozgrywka jest tutaj przede wszystkim oparta na sieciowych walkach z innymi graczami. Podczas walki uczestnicy wykorzystują dostępne karty, reprezentujące jednostki i zaklęcia. Każdej armii przewodzi heros, który również reprezentowany jest w grze przez odpowiednią kartę. To od niego zależy, jakie jednostki i czary znajdą się w bitwie.