Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2013, 15:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (RIFT, Lords of the Fallen, Wargaming, Xbox One) 29/5/13

Dziś piszemy m.in. o darmowym weekendzie z grą RIFT, planowanym ujawnieniu większej ilości informacji na temat Lords of the Fallen, konsolowym projekcie studia Wargaming, a także wsparciu dla produkcji niezależnych na konsoli Xbox One. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Super House of Dead Ninjas

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Super House of Dead Ninjas. Dzieło studia Megadey możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 2,49 euro (ok. 11 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

RIFT

Studio Trion Worlds ogłosiło za pośrednictwem Twittera, że w dniach 30 maja – 1 czerwca posiadacze gry RIFT będą mogli wziąć udział w rozgrywce zupełnie za darmo. Przypomnijmy, że od 12 czerwca tytuł umożliwi wszystkim zabawę w modelu free to play. Wtedy za darmo zagrają nawet osoby, które nigdy nie miały do czynienia z RIFT.

RIFT od 12 czerwca przejdzie na model free to play

UbiBlog

Firma Ubisoft oficjalnie uruchomiła UbiBlog – internetowe centrum informacji na temat gier wydawanych przez francuski koncern. Znajdziemy tam najświeższe wiadomości, zapowiedzi i materiały wideo reklamujące nadchodzące tytuły od Ubisoftu. UbiBlog jest dostępny w angielskiej wersji językowej.

Xbox One

Don Mattrick z firmy Microsoft obiecał w wywiadzie dla serwisu Kotaku, że amerykański gigant zapewni odpowiednie wsparcie twórcom gier niezależnych przy dewelopingu tego typu tytułów na Xboksa One. Przygotowany zostanie specjalny zestaw narzędzi ułatwiający projektowanie produkcji z kategorii indie i wydawania ich w wersji na Xboksa One. Więcej szczegółów na ten temat mamy poznać wkrótce.

Lords of the Fallen

Polskie studio CI Games (Sniper: Ghost Warrior 2) ogłosiło, że na niemieckiej imprezie Role Play Convention (1-2 czerwca) ujawni więcej informacji na temat nadchodzącej gry Lords of the Fallen. Jest to produkcja cRPG tworzona pod okiem Tomasza Gopa, jednego z twórców sukcesu Wiedźmina. Lords of the Fallen zadebiutuje w 2014 roku na PC oraz konsolach nowej generacji.

Wargaming

Studio Wargaming (World of Tanks, World of Warplanes) na czerwcowych targach E3 w Los Angeles ujawni swoją niezapowiedzianą grę konsolową. Prawdopodobnie nie będzie to tytuł nowej generacji, a więc spodziewamy się go raczej na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Nie znamy jednak żadnych informacji na temat tajemniczego projektu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: